Hlavní navigace

Kamila Štichová přešla z České televize do Českého rozhlasu, edituje na Radiožurnálu

31. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Někdejší tvář Novy působila poslední dva roky ve zpravodajství České televize. Na Kavčí hory nastoupila za minulého vedení, kdy byl mluvčím ČT její manžel Ladislav Šticha.

Dvě známé tváře zpravodajství České televize přestoupily do Českého rozhlasu. Novými editory ČRo 1 – Radiožurnálu se stali Kamila Štichová, dosavadní redaktorka zpravodajství ČT, a Petr Bušta, jeden ze zakladatelů zpravodajské ČT 24. Serveru Médiář.cz to řekl šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný. Editorské pozice na hlavním okruhu Českého rozhlasu obsadila také Dagmar Mudrová, která přišla z televize Nova, a dosavadní redaktorka Radiožurnálu Lenka Šumová.

ICTZ23

ROZHOVOR: Bramborová medaile nestačí, Radiožurnál musí být aspoň třetí, říká jeho šéfredaktor Jan Pokorný

Rozšíření týmu editorů Radiožurnálu souvisí s chystanou modernizací této stanice a změnou znělek a předělů. Staničními hlasy by ale měli nadále zůstat Miroslav Etzler a Mahulena Bočanová, které zavedla za své krátké éry šéfky Radiožurnálu Barbora Tachecí. Na změnách Radiožurnálu se podílel bývalý šéfredaktor zpravodajství Novy Martin Ondráček a zakladatel komerčního Rádia City a Rádia Blaník Petr Dvořák (shoda jmen s generálním ředitelem ČT je náhodná).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.