Hlavní navigace

Kanadský Valtech chce budovat DVB-T na Slovensku

12. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 6. 2009

Kanadská společnost Valtech Communications se chce zapojit do tendru na provozovatele digitálních multiplexů na Slovensku. Slovenský Telekomunikační úřad by podle zástupců této firmy měl upřednostnit uchazeče, kteří poskytnou nejmodernější technologický standard. Kromě Valtechu by se slovenského tendru měl účastnit i slovenský Towercom, rakouský ORS nebo minoritní operátor Telecom Corp. z východního Slovenska. Upozornil na to server Stratégie.sk.

UXD

ANALÝZA: Peripetie s digitálním tendrem na operátory DVB-T na Slovensku

Jednotliví uchazeči musejí předložit své soutěžní nabídky do 16. července tohoto roku. Úřad dává každému uchazeči možnost nabídnout svou vizi, kterou odborná komise posoudí, naváží a určí vítězný projekt. Podle toho pak bude jasné, jakým směrem se slovenská digitalizace bude ubírat. Zatím je známé jen to, že veřejnoprávní multiplex, ve kterém budou vysílat programy Slovenské televize a Slovenského rozhlasu, by měl mít minimální pokrytí 90 procent obyvatelstva, zatímco komerční multiplexy musejí pokrýt jen 70 procent obyvatel.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.