Hlavní navigace

Kanál Arte začne nabízet pro Evropany pořady i v angličtině, ale pouze na webu

29. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT – Arte informovala, že projekt je financován z peněz Evropské unie. Služba Arte Europe má být dostupná pro uživatele chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Pořady německo-francouzského veřejnoprávního kanálu Arte budou od listopadu dostupné i s anglickými a španělskými titulky. Vysílatel o tom informoval v rámci své aktuální brožury určené médiím. Od listopadu 2015 nabídne Arte řadu populárních pořadů a dokumentů s aktuální tematikou kromě německé verze také s anglickými a španělskými titulky. Půjde o bezplatnou službu, která bude dostupná v celé Evropě, napsala kulturní stanice, kterou si bere za vzor i Česká televize se svým kanálem ČT art.

Z ARCHIVU: Francouzsko-německý kanál Arte, vzor pro ČT art, chystá rozšíření jazykového servisu

Cloud 22 temata

Arte informovala, že projekt je financován z peněz Evropské unie. Na závěr brožury zaměřené na digitální média se francouzsko-německá veřejnoprávní stanice zmiňuje, že verze Arte Europe, tedy právě pořady, které budou určeny pro starý kontinent v angličtině a španělštině, bude dostupná na mobilních telefonech a tabletech. Arte tu má vlastní aplikaci a lze ji stáhnout prostřednictvím on-line obchodu určeného pro daný operační systém. Kanál mimo jiné podporuje i streaming prostřednictvím Chromecastu od Googlu.

1735 by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.