Hlavní navigace

Kanál Fashion TV může začít vysílat v české mutaci

22. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 1. 2009

Módní kanál Fashion TV, který je již lokalizován např. do evropské nebo arabské verze, může začít vysílat také v České republice, a to v regionální mutaci. Stalo se tak na posledním zasedání RRTV díky jejímu kladnému rozhodnutí. Licenci na provozování české verze pomocí kabelu získala společnost Carolinas Corporation, a.s. Povolení je platné na období 12 let. O blížícím se startu Fashion TV v Česku informoval už loni v září odborný týdeník Marketing&Media. Nutností však bylo ještě právě získání licence v tuzemsku.

ICTZ23

Fashion TV vysílá ve 200 zemích světa, v České republice prostřednictvím satelitní platformy Digi TV. Hlavním zájmem televize je dostat se do kabelových sítí společnosti UPC Česká republika. Fashion TV začala vysílat v roce 1997 a v současné době je teoreticky dostupná se všemi regionálními verzemi pro přibližně 340 milionů domácností. Nová regionální verze by se měla objevit již koncem tohoto roku v zemích bývalé Jugoslávie.

ČTĚTE TAKÉ:
Módní kanál Fashion TV míří do Česka a na Slovensko
Češi mohou ze satelitu sledovat volně další HDTV kanál

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.