Hlavní navigace

Kanál Sundance Channel HD zmizel ze satelitu

29. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 10. 2009

Americký kanál Sundance Channel HD, jehož francouzská verze byla vysílána prostřednictvím družice Eurobird na pozici 9 st. východně, z ní nečekaně zmizel. Stanice byla známá tím, že během svého krátkého pobytu na tomto satelitu několikrát změnila parametry, ale vždy se pouze přesunula. Tentokrát už program na Eurobirdu 9 skutečně není a na stejné frekvenci se objevil španělský program TVE International Asia.

Sundance Channel zmizel nejen ve své HD verzi, ale také v klasickém rozlišení. Během svého krátkého působení na satelitu si získal podle ohlasů velkou oblibu také mezi tuzemskými diváky. Nabízel především evropskou filmovou tvorbu, přepočítávaně byly vysílány pouze starší díla, a koncerty uznávaných umělců současné hudební scény, jako je např. Sheryl Crow nebo Tori Amos. Záhadou bylo i samotné programové schéma stanice, které se lišilo od své americké verze. Sundance Channel šířený v Evropě neměl doposud své webové stránky a zdali se opět na satelitu objeví, není jasné.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.