Hlavní navigace

Kanál Sundance Channel HD zmizel ze satelitu

29. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 10. 2009

Americký kanál Sundance Channel HD, jehož francouzská verze byla vysílána prostřednictvím družice Eurobird na pozici 9 st. východně, z ní nečekaně zmizel. Stanice byla známá tím, že během svého krátkého pobytu na tomto satelitu několikrát změnila parametry, ale vždy se pouze přesunula. Tentokrát už program na Eurobirdu 9 skutečně není a na stejné frekvenci se objevil španělský program TVE International Asia.

Sundance Channel zmizel nejen ve své HD verzi, ale také v klasickém rozlišení. Během svého krátkého působení na satelitu si získal podle ohlasů velkou oblibu také mezi tuzemskými diváky. Nabízel především evropskou filmovou tvorbu, přepočítávaně byly vysílány pouze starší díla, a koncerty uznávaných umělců současné hudební scény, jako je např. Sheryl Crow nebo Tori Amos. Záhadou bylo i samotné programové schéma stanice, které se lišilo od své americké verze. Sundance Channel šířený v Evropě neměl doposud své webové stránky a zdali se opět na satelitu objeví, není jasné.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).