Hlavní navigace

Kanály BBC, ITV a dalších budou moci čeští diváci přijímat pravděpodobně do října

Lukáš Polák

Ředitelka BBC Distribution Alex Pryde přitom ještě na konci loňského roku předpokládala, že BBC se na nový satelit přesune během letních prázdnin. Plány ale zhatila havárie satelitu.

Doba čtení: 1 minuta

Minimálně do září, ale spíše až do října letošního roku, budou moci přijímat zájemci ze satelitní pozice 28,2 stupně východně britské kanály z rodin BBC, ITV a dalších na paraboly běžných rozměrů. Vyplývá to z informací, které se objevují na různých diskusních fórech věnujících se digitální televizi a webech se satelitní tematickou. Zprávu mimo jiné přinesl i blog Angloinfo.com. Právě na září byl odložen start rakety Proton, která satelit Astra 2E na orbit vynese. Letní vypuštění Protonu zhatila jeho havárie a bylo tak o pár měsíců odloženo.

ČTĚTE TAKÉ: BBC chce po BBC One a BBC Two převést do HD rozlišení i další svoje kanály

Očekává se, že raketa Proton odstartuje v září. Znamená to, že nový satelit bude uveden do provozu buďto do konce tohoto měsíce, případně do konce října letošního roku, konstatuje blog Angloinfo.com. Český satelitní divák by byl pochopitelně nejraději, kdyby k přesunu britských stanic z družice Astra 1N na Astru 2E vůbec nedošlo. Nyní má zájemce mimořádnou možnost sledovat tamní produkci okamžitě v době uvedení na televizní obrazovku a nemusí tak čekat do doby, zdali ji uvede případně některá z českých stanic.

Našli jste v článku chybu?