Hlavní navigace

Kanály BBC, ITV a dalších budou moci čeští diváci přijímat pravděpodobně do října

25. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ředitelka BBC Distribution Alex Pryde přitom ještě na konci loňského roku předpokládala, že BBC se na nový satelit přesune během letních prázdnin. Plány ale zhatila havárie satelitu.

Minimálně do září, ale spíše až do října letošního roku, budou moci přijímat zájemci ze satelitní pozice 28,2 stupně východně britské kanály z rodin BBC, ITV a dalších na paraboly běžných rozměrů. Vyplývá to z informací, které se objevují na různých diskusních fórech věnujících se digitální televizi a webech se satelitní tematickou. Zprávu mimo jiné přinesl i blog Angloinfo.com. Právě na září byl odložen start rakety Proton, která satelit Astra 2E na orbit vynese. Letní vypuštění Protonu zhatila jeho havárie a bylo tak o pár měsíců odloženo.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: BBC chce po BBC One a BBC Two převést do HD rozlišení i další svoje kanály

Očekává se, že raketa Proton odstartuje v září. Znamená to, že nový satelit bude uveden do provozu buďto do konce tohoto měsíce, případně do konce října letošního roku, konstatuje blog Angloinfo.com. Český satelitní divák by byl pochopitelně nejraději, kdyby k přesunu britských stanic z družice Astra 1N na Astru 2E vůbec nedošlo. Nyní má zájemce mimořádnou možnost sledovat tamní produkci okamžitě v době uvedení na televizní obrazovku a nemusí tak čekat do doby, zdali ji uvede případně některá z českých stanic.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).