Hlavní navigace

Kanály BBC včetně BBC HD bude možné přijímat ze satelitu volně i v Česku

20. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2012

Nečekaně dobrá zpráva přichází pro majitele satelitních kompletů z Velké Británie. BBC na svém blogu dnes oznámila, že v pátek 24. února přesune veškeré programy na družici Astra 1N z dosluhující Astry 2D. Pro satelitní diváky na Ostrovech to v podstatě nic neznamená, pro ty české je to ale informace zásadní. Dosavadní příjem programů z družice Astra 1N je u nás naprosto bezproblémový. Například pro příjem ve středních Čechách stačí parabola o průměru pouze 85 cm.

K TÉMATU: Britské TV ukazují, jak se dělá televize – zdarma, v HD a na malou parabolu!

Už v tuto chvíli je možné v České republice s parabolou do cca. jednoho metru přijímat britské stanice z rodin ITV, Channel 4 a Channel 5. Nyní k nim tedy přibudou i kanály BBC. Půjde konkrétně o stanice BBC One (včetně všech národních a regionálních variant), BBC One HD, BBC Two (všechny regiony), BBC Three, BBC Four, BBC HD, CBeebies, CBBC, BBC News, BBC Parliament, BBC Alba a rozhlasové stanice BBC Radio 5 Live a BBC Radio 5 Live Sports Extra. Migrace stanic podle blogu BBC bude probíhat mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní středoevropské­ho času.

ICTZ23

Bližší informace mohou zájemci najít zde.

Parametry příjmu (od 24.2.) například na webu Lyngsat: http://www.lyn­gsat.com/astra2d­.html.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.