Hlavní navigace

Kanály CS TV se přeladí ve stejném termínu, kdy proběhnou u Skylinku další změny

15. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak již server DigiZone.cz 4. prosince informoval, změny na satelitu Astra 3B budou probíhat začátkem příštího roku na třech trzích, kde působí lucemburská společnost M7 Group, tedy také v Nizozemsku.

Podle informací ze společnosti Film Europe, která je provozovatelem kanálů Kino CS, Doku CS, Muzika CS a Film Europe Channel, vyplývá, že přeladění, které proběhne v polovině ledna u satelitního operátora Skylink, bude většího charakteru. Přelaďovat se budou také právě zmiňované stanice pod hlavičkou CS TV. O plánovaném kroku byli v uplynulých dnech spraveni operátoři placených služeb. V prvním kroku (6. ledna 2015) bude spuštěno vysílání na nové frekvenci a v druhém kroku (13. ledna 2015) bude vypnuto vysílání na původní frekvenci. Vznikne tak období duálního vysílání od 6. ledna do 13. ledna 2015, během kterého bude třeba přeladit přijímače na hlavních stanicích kabelových operátorů.

K TÉMATU: Skylink chystá na leden přelaďování. Věří, že ho spojí s dalším rozšířením nabídky

Jak již server DigiZone.cz 4. prosince informoval, změny na satelitu Astra 3B budou probíhat začátkem příštího roku na třech trzích, kde působí lucemburská společnost M7 Group, tedy kromě České republikySlovenska také v Nizozemsku. Diváci přijímající signál z družice se musí připravit na to, že budou potřebovat pro sledování dalších programů set-top-box pro stanice s vysokým rozlišením podporujícím normu DVB-S2. Změna se tentokrát dotkne i volně šířených nizozemských rozhlasových stanic, což je správa důležitá pro všechny satelitní diváky. V tomto termínu dojde pravděpodobně i k odpojení programu ČT Sport HD na původní pozici. Stanice ČT 1 HD funguje na kapacitě firmy Media Broadcast.

Cloud23

Původní frekvence stanic pod hlavičkou CS TV (do 6. ledna 2015):

  • 12 109 MHz Horizontal; DVB-S2/8PSK; Pilot ON; 27500 kSps; FEC 3/4

Nová frekvence stanic pod hlavičkou CS TV (od 13. ledna 2015):

  • 12 207 MHz Vertical; DVB-S2/8PSK; Pilot ON; 27500 kSps; FEC 5/6

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).