Hlavní navigace

Kanály ČT HD, ČT 4 a STV 3 v satelitním Skylinku s omezením regionu

12. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 2. 2010

Satelitní platforma Skylink včera aktivovala z důvodu blížících se olympijských her regionální omezení pro tři programy ze své nabídky. Konkrétně se to týká stanic ČT 4, ČT HD a STV Trojka (SD i HD verze). Identifikaci pro český a slovenský region aktivoval Skylink na přání tamních veřejnoprávních televizí. Programy ČT 4 a ČT HD mají zapnutou regionalizaci také pro původní i pozdější modré karty Skylink.

BRAND

K TÉMATU: Satelitní CS Link začal dodržovat regionální omezení u ČT 4 a TV JOJ

V praxi to znamená, že slovenský občan nemůže sledovat již zmíněné stanice a český občan nemůže přijímat STV 3 a STV 3 HD. Pokud má zákazník kartu Trade and Technology nebo jinou od Skylinku a ta byla v poslední době vložena v přijímači, hlásí mu u těchto stanic, že nemá oprávnění pro sledování z důvodu omezení regionu, popř. má černou obrazovku nebo hlášku o kódovaném signálu – záleží na firmwaru přijímače, popř. modulu. Testovací karty Irdeto zatím omezení regionu neobsahují. S podobným krokem přišel již před několika dny konkurenční CS Link.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).