Hlavní navigace

Kanály ČT1 a ČT2 už jsou v Plzni na nových pozicích

12. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
12. 6. 2008

Česká televize dnes bez větších problémů prohodila na plzeňském vysílači Krkavec kanály ČT1 a ČT2. Server DigiZone.cz o tom informoval čtenář Daniel Neumann z této lokality, který zároveň popsal, jak celá akce probíhala. Pozoroval jsem 27. kanál, tedy program ČT 2. Vše začalo v 9:56:04 (dle času, uvedeného na obrazovce) mírným ruchem ve zvuku. Další ruch následoval po 10 sekundách a to už poté vypadl zvuk úplně. V 9:56:47 zmizel i obraz a za cca 2 vteřiny se objevila ČT 1. Zvuk bez ruchů, tedy dokončení výměny programů bylo možné zaslechnout po 1 minutě a 21 sekundách od zjevení obrazu ČT 1. Celá výměna tedy trvala asi 2 minuty a 5 sekund, sdělil Neumann.

ebf - tip - debata

K TÉMATU: Česká televize představila digitalizaci Plzeňska

Česká televize musela prohodit pozice svého prvního (34. kanál) a druhého (27. kanál) kanálu v Plzni proto, aby připravila půdu pro zapnutí veřejnoprávního digitálního multiplexu z vysílače Krašov. Ten bude vysílat na 34. kanálu, a protože není možné provozovat jak analogové tak i DVB-T vysílání v lokalitách, které jsou si blízké, přistoupila k tomuto kroku. 16. června by se pak měl na 34. kanálu s programem ČT2 objevit piktogram, který bude avizovat, že analogový provoz na tomto kmitočtu bude ukončen. K vypnutí druhého kanálu pak dojde pravděpodobně 8. července. Diváci v Plzni už mají možnost sledovat digitálně televize Prima, Óčko a Z1 z vysílače Košutka na 52. kanálu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).