Hlavní navigace

Kanály Filmbox vysílají jiné filmy, než je uvedeno na webu i v EPG

Diváci sledující programy Filmbox, Filmbox Extra a Filmbox HD musí v těchto dnech řešit závažný problém. Společnost SPI International, která je jejich provozovatelem, totiž uvádí na webových stránkách jiné programové schéma, než mají všechny tři kanály v reálu. Divák tak v podstatě vůbec neví, jaké filmy se budou na těchto stanicích vysílat.

ČTĚTE TAKÉ: Provozovatel kanálů CS TV už nevlastní programy Filmbox

Tato skutečnost se týká také elektronických programových průvodců (EPG). Operátoři dostali od provozovatele shodné filmy a časy vysílání s webovými stránkami, což potvrdil serveru DigiZone.cz výkonný ředitel společnosti TradeTec, zástupce platformy Skylink, Jaromír Glisník. Tak jak programové schéma dostaneme, předáváme ho dále divákům, uvedl Glisník.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kanál Filmbox začne vysílat nepřetržitě

Tento problém se netýká programů Filmbox Extra 1 a Filmbox Family, které jsou vysílány v rámci satelitní platformy UPC Direct. Například na Filmboxu měl být vysílaný snímek Felix a Rose – Láska po francouzsku, místo toho zde však běží pouze filmové upoutávky. Filmbox Extra podle programového schématu přichystal pro diváky Asterixe a Olympijské hry (2008), ovšem v reálu je na obrazovce Sněhový dort z roku 2006. Filmbox HD pak místo Zakleté Elly vysílá také jiný film.

Našli jste v článku chybu?