Hlavní navigace

Kanály Filmbox vysílají jiné filmy, než je uvedeno na webu i v EPG

4. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 10. 2010

Diváci sledující programy Filmbox, Filmbox Extra a Filmbox HD musí v těchto dnech řešit závažný problém. Společnost SPI International, která je jejich provozovatelem, totiž uvádí na webových stránkách jiné programové schéma, než mají všechny tři kanály v reálu. Divák tak v podstatě vůbec neví, jaké filmy se budou na těchto stanicích vysílat.

ČTĚTE TAKÉ: Provozovatel kanálů CS TV už nevlastní programy Filmbox

Tato skutečnost se týká také elektronických programových průvodců (EPG). Operátoři dostali od provozovatele shodné filmy a časy vysílání s webovými stránkami, což potvrdil serveru DigiZone.cz výkonný ředitel společnosti TradeTec, zástupce platformy Skylink, Jaromír Glisník. Tak jak programové schéma dostaneme, předáváme ho dále divákům, uvedl Glisník.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kanál Filmbox začne vysílat nepřetržitě

Tento problém se netýká programů Filmbox Extra 1 a Filmbox Family, které jsou vysílány v rámci satelitní platformy UPC Direct. Například na Filmboxu měl být vysílaný snímek Felix a Rose – Láska po francouzsku, místo toho zde však běží pouze filmové upoutávky. Filmbox Extra podle programového schématu přichystal pro diváky Asterixe a Olympijské hry (2008), ovšem v reálu je na obrazovce Sněhový dort z roku 2006. Filmbox HD pak místo Zakleté Elly vysílá také jiný film.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.