Hlavní navigace

Kandidát na ředitele ČT Radomír Šimek přeci jen poskytl rozhovory

17. 9. 2011
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Autor: 115393
17. 9. 2011

UVNITŘ FOTO Žádného vlastního manažera do vedení České televize nemá připraveného kandidát na generálního ředitele ČT a prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory Radomír Šimek. Řekl to v pátečních Událostech, komentářích na ČT 24, kde se i přes původní odmítání jakýchkoli rozhovorů médiím zúčastnil seriálu interview se všemi pěti finalisty konkurzu na šéfa ČT. Šimek se podle svých slov nebrání spolupráci se všemi členy současného managementu ČT.

K TÉMATU: Šimek jako jediný kandidát na ředitele ČT odmítá rozhovory s médii

ČT má bezpochyby tým kvalitních lidí, už jenom skladba středoškolských a vysokoškolsky vzdělaných lidí, která dosahuje 80 procent, je enormní. To znamená, vycházím z toho, že je tady celá řada lidí, kteří ví, co dělají, co mají dělat a jsou na tom správném místě. Bylo by potřeba zjistit, do jaké míry jsou ochotni spolupracovat a potom teprve dělat nějaké případné úpravy v manažerském týmu, vysvětlil Šimek. Klíčovou postavou by podle něj byl programový ředitel, společný pro všechny čtyři kanály ČT.

ČTĚTE TAKÉ: Kdo jsou finalisté konkurzu na ředitele České televize a s čím přicházejí?

Hlavní potíž současné ČT vidí Šimek právě v roztříštěnosti programové skladby jednotlivých stanic. Ty čtyři programové okruhy mají velkou nezávislost, každý ten programový okruh pracuje na základě svého vlastního uvážení a na základě svých vlastních strategií. A dochází tam k paralelním běhům, dochází tam k překrývání programů a to si myslím, že by se mělo změnit, uvedl Šimek. Ani na pozici programového šéfa ČT však nemá podle svých slov nikoho vytipovaného a pokud by se stal generálním ředitelem, teprve by začal tohoto člověka hledat.

SERIÁL: Rozhovory DigiZone.cz. s finalisty konkurzu na generálního ředitele České televize

Šimek rovněž zopakoval, že by chtěl posílit regionální redakce ČT poblíž hranic se sousedními státy. Ve svém projektu píše o Rakousku, Německu a Polsku. Na dotaz moderátora Martina Veselovského, proč vynechal Slovensko, uvedl, že mu tam „asi vypadlo“. Šéf Česko-německé obchodní a průmyslové komory odmítnul informaci časopisu Týden, že jej ve volbě ředitele ČT prosazuje poslanec za ČSSD a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Pana Jandáka znám, je můj dlouholetý přítel, kamarád, ale naposledy jsem ho viděl, když jsem mu přál k narozeninám a to už je několik týdnů, řekl.

Radomír Šimek v pátečních Událostech, komentářích na ČT 24 (Repro: Česká televize)

Proč Šimek až do tohoto pátku odmítal rozhovory s médii? Podle informací serveru DigiZone.cz, který rovněž neúspěšně žádal tohoto kandidáta o rozhovor (nakonec vydáme interview jen se čtyřmi finalisty konkurzu na šéfa ČT), byl až do úterý na služební cestě v Číně. Poté měl přijít ve čtvrtek na online rozhovor serveru iHNed.cz, hodinu před jeho začátkem ale svoji účast zrušil s tím, že vystoupí až na veřejném zasedání Rady ČT v den volby ředitele. V pátek však názor změnil a přišel nejen do studia ČT, ale poskytl také krátký videoorozhovor serveru Česká média.

Je pravda, že jsem se původně nechtěl zúčastnit žádného rozhovoru, protože jsem měl dojem, že není logické komunikovat a diskutovat obsah mého projektu s médii a s veřejností, když kompetentním orgánem pro to je Rada ČT, vysvětloval Šimek v pátečních Událostech, komentářích. Vaši kolegové z ostatních médií mi to budou mít za zlé samozřejmě, ale jsem tady, protože diváci České televize mají samozřejmě právo na to vědět, kdo se o tento post uchází, dodal.

ebf - partner 1

V dvouminutovém videoorzhovoru pro web Česká média Šimek shrnul jen základní teze svého kandidátského projektu a vyslovil přání, aby ČT vedle udržení stávajících starších diváků dokázala oslovit i mladé lidi. Mladá generace je úplně jiného charakteru. Ta je pořád v pohybu a nemá až tak velký zájem sedět u televize, ale spíš získat si informace z televize do těch moderních komunikačních médií, ať už jsou to sociální sítě nebo ať jsou to komunikační prostředky jako Smartphone a podobné věci, řekl.

Volba generálního ředitele ČT proběhne příští středu 21. září v Praze na Kavčích horách. Veřejné zasedání Rady ČT začíná ve 12:00 hod., přibližně od půl jedné zahájí radní veřejná slyšení všech pěti finalistů konkurzu. Každý kandidát bude mít deset minut na vlastní projev, na který naváže až půlhodina otázek členů televizní rady. DigiZone.cz přinese z této volby živé online zpravodajství.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).