Hlavní navigace

Kandidátem na post ředitele obchodu ČT je i bývalý výkonný šéf Óčka Hynek Chudárek

10. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hynek Chudárek se v minulosti postavil do boje proti Petru Dvořákovi v boji o post generálního ředitele České televize. Dvořák ho tehdy v druhém kole volby porazil suveréně 12:3.

Prozatím neobsazenou pozici marketingového a obchodního ředitele České televize, kterou k 30. září opustí Jan Svoboda, by mohl obsadit Hynek Chudárek. Ten v minulosti působil například na pozici výkonného šéfa hudební televize Óčko, a to v době, kdy zde byl generálním ředitelem Jiří Balvín, současný vedoucí speciálních projektů tohoto kanálu. Jako jednoho z uvažovaných kandidátů pro volnou pozici v ČT Chudárka nevyloučil její šéf Petr Dvořák, a to v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny.

Z ARCHIVU: Ředitelem ČT chce být znovu i výkonný šéf Óčka Hynek Chudárek

Nechci potvrzovat žádná jména. Český televizní trh je ale poměrně malý, pohybuje se tady jen pár zkušených lidí, kteří s ním mají dlouhodobě něco společného, uvedl pro deník Dvořák a dodal: Jednal jsem s ním v době, kdy jsem jednal i s panem Svobodou. Tehdy dostal přednost pan Svoboda. Nyní jsme o půl roku dál. Určitě si s ním dám v nejbližší době kávu, ale hodlám se setkat i s dalšími možnými kandidáty. Hynek Chudárek taktéž kandidoval na pozici generálního ředitele České televize proti Petru Dvořákovi.

KL22 hlasovani

ROZHOVOR: Hynek Chudárek: Česká televize musí výrazně zeštíhlit a zmodernizovat

Novým generálním ředitelem se od 1. října loňského roku stal nakonec bývalý šéf Novy Petr Dvořák. Tajnou volbou o tom na veřejném zasedání rozhodli v září 2011 členové Rady ČT. Pro Dvořáka v prvním kole volby hlasovalo 13 radních, kteří jej společně s Hynkem Chudárkem poslali do druhého kola. V něm Dvořák suverénně zvítězil poměrem hlasů 12:3. Další tři kandidáti skončili již v prvním kole, když Roman Bradáč a Jan Svoboda získali po třech hlasech a Radomír Šimek jen jeden.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.