Hlavní navigace

Karel Gott dostal na internetu vlastní rozhlasovou stanici, Božské rádio

4. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 11. 2010

Po desetiletí oblíbený zpěvák a majitel řady ocenění v anketě Zlatý a později Český Slavík, Karel Gott, se dočkal spuštění vlastní rozhlasové stanice. Na internetu odstartovalo „Božské rádio“, které se zaměří pouze na osobnost této nejúspěšnější postavy československé a později české hudební scény. Rozhlasová stanice patří do portfolia Frekvence 1.

Nápad na vznik Božského rádia vzešel u příležitosti sedmdesátých narozenin Karla Gotta, kdy ředitel Frekvence 1 Mirek Škoda dostal od mistra jeho kompletní diskografii. Takové množství alb, písniček a hlavně hitů by vystačilo na samostatné rádio – a to co původně vypadalo jako žert, se po roce povedlo uskutečnit, uvedla při této příležitosti manažerka Lagardère Active Česká republika Radka Pilzová. Rádio je k dispozici 24 hodin denně a v jeho databázi je 481 skladeb z 36 CD, což je údajně kompletní diskografie.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.