Hlavní navigace

Kasa.cz, třetí největší český internetový obchod, je na prodej asi za dvě miliardy

4. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zprávu o tom včera přinesly Lidové noviny (a na webu ji převzal Český rozhlas, Týden i iDnes), které se odvolaly na nejmenovaný zdroj „blízký zájemci o koupi“. Jeden zájemce prý je a údajně se jedná o ceně zhruba ve výši ročního obratu Kasy, jenž činí dvě miliardy korun. Zástupci firmy Internet Retail, která e-shop provozuje, se k informaci vyjadřují velmi opatrně: „Někteří minoritní akcionáři se již aktivního řízení společnosti neúčastní a nemohou vyloučit budoucí odchod ze společnosti.…

Zprávu o tom včera přinesly Lidové noviny (a na webu ji převzal Český rozhlas, TýdeniDnes), které se odvolaly na nejmenovaný zdroj „blízký zájemci o koupi“. Jeden zájemce prý je a údajně se jedná o ceně zhruba ve výši ročního obratu Kasy, jenž činí dvě miliardy korun.

Zástupci firmy Internet Retail, která e-shop provozuje, se k informaci vyjadřují velmi opatrně: „Někteří minoritní akcionáři se již aktivního řízení společnosti neúčastní a nemohou vyloučit budoucí odchod ze společnosti. Budoucí vlastnictví se diskutuje mezi stávajícími akcionáři, ovšem žádná konkrétní jednání neprobíhají,“ sdělila Lupě bez dalších podrobností mluvčí Jitka Součková.

CIF - osobnosti

Ke zprávě se vyjádřil i někdejší spoluzakladatel Martin Kasa. Upozorňuje, že kasa.cz se na rozdíl od konkurence už několik let obratově nepohnula z místa. To může být důvodem k tomu, raději se obchodu včas zbavit a najít pro něj kupce, který si s ním bude vědět rady lépe.

Martin Kasa se „nebrání diskusi“ s novým majitelem nebo investorem o tom, že by se na „restartu“ Kasy podílel.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).