Hlavní navigace

Katolíci v Německu nezastavili církevní satiru na MTV

10. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
10. 5. 2006

Panevropská hudební stanice MTV nehledí na protesty německé katolické církve a bude dál pokračovat ve vysílání satirického kresleného seriálu Popetown (Město papeže). V Berlíně to dnes oznámili představitelé MTV, kteří svoje rozhodnutí opřeli o pozitivní reakce diváků, které následovaly po odvysílání prvního dílu seriálu minulou středu. Televizní dílo už před jeho uvedením na obrazovku kritizovali církevní představitelé, zejména biskupové ze spolkové země Bavorsko, rodiště současného papeže Benedikt XVI., kteří chtěli nechat seriál zakázat. V seriálu Popetown vystupuje papež jako dětinský, obtloustlý 77letý muž s dívčím hlasem, který je obklopen hračkami a po vatikánském Svatopetrském chrámu se pohybuje s pomocí skákací tyče ve tvaru kříže.

Podle německých katolíků satira Popetown zesměšňuje základy církve a víry. Mnichovská arcidiecéze ve svém prohlášení uvedla: Tímto způsobem je katolická víra a katolická církev zesměšňována, což není obhajitelné svobodou názoru, uměleckého projevu, tisku či vysílání. Bavorští církevní hodnostáři si stěžují i na upoutávku, kterou hudební stanice láká na seriál diváky. V šotu sleze Ježíš z kříže, usadí se na pohovku a zapne si televizor, na němž je naladěna právě MTV. Televize na kritiku reagovala poprvé 2. května, kdy prohlásila, že odvysílá první díl a dál se rozhodne podle reakcí diváků. Seriál Popotown má deset dílů a na druhý se mohou příznivci MTV podívat už dnes.

ebf - tip do článku - debata

Katolická satira se před dvěma lety nakonec nedostala do vysílání britské veřejnoprávní televize BBC, která si ji objednala. Vedení televize po vlně protestů dospělo k závěru, že seriál není tak humorný, aby to vyvážilo případnou urážku náboženského cítění věřících křesťanů. Na Novém Zélandu se ale Popetown vloni vysílal, a to i přes odmítavou kampaň místních církevních představitelů.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).