Hlavní navigace

Kauza pirátského serveru v AV ČR: tři mladíky čeká soud

11. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Soud s třemi mladíky z kauzy okolo pirátského serveru na půdě Akademie věd ČR (AV ČR) začne 12. června. Nesouhlasili totiž s roční podmínkou, která jim byla udělena trestním příkazem. Kauzou tedy projedná Obvodní soud pro Prahu 8. O tomto případu nepíšeme zdaleka poprvé. Trojice mladých mužů měla podle policie provozovat server určený k distribuci nelegálních kopií hudby a filmů, který byl nalezen na půdě Akademie věd. IFPI už před časem vyčíslila údajně způsobenou škodu zábavnímu průmyslu na…

Soud s třemi mladíky z kauzy okolo pirátského serveru na půdě Akademie věd ČR (AV ČR) začne 12. června. Nesouhlasili totiž s roční podmínkou, která jim byla udělena trestním příkazem. Kauzou tedy projedná Obvodní soud pro Prahu 8. O tomto případu nepíšeme zdaleka poprvé. Trojice mladých mužů měla podle policie provozovat server určený k distribuci nelegálních kopií hudby a filmů, který byl nalezen na půdě Akademie věd. IFPI už před časem vyčíslila údajně způsobenou škodu zábavnímu průmyslu na více než 35 milionů korun.

Server sice policie zabavila na půdě Akademie věd, ovšem v prostorách, které využívala soukromá firma a to v budově Ústavu termomechaniky, kde je k dispozici rychlá konektivita. Případu si několikrát všimla i prestižní zahraniční média. Zástupci IFPI se nechali slyšet, že šlo o jeden z největších serverů, proti kterým kdy ve spolupráci s policí zasáhla. Celkem mělo jít o 4 TB dat, mezi nimiž byly i filmy, které ještě v době sdílení neměly českou premiéru. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).