Hlavní navigace

Kdy Nokia předvede první zařízení s MeeGo?

Jiří Macich ml.

Hned v úvodu konference Nokia World tento týden zaznělo, že zde veřejnost nemá čekat představení zařízení s novou linuxovou platformou MeeGo. Rich Green, což je nový CTO finského výrobce mobilů, však zopakoval, že MeeGo zůstává nesmírně důležitou součástí plánů Nokie. Firma již dříve uvedla, že v MeeGo vidí budoucnost svých high-endových mobilů, s nimiž půjde proti platformám iOS (iPhone) a Android. Proč tedy nebylo na konferenci Nokia World k vidění nějaké zařízení s MeeGo? Jednoduše prý proto…

Hned v úvodu konference Nokia World tento týden zaznělo, že zde veřejnost nemá čekat představení zařízení s novou linuxovou platformou MeeGo. Rich Green, což je nový CTO finského výrobce mobilů, však zopakoval, že MeeGo zůstává nesmírně důležitou součástí plánů Nokie. Firma již dříve uvedla, že v MeeGo vidí budoucnost svých high-endových mobilů, s nimiž půjde proti platformám iOS (iPhone) a Android. Proč tedy nebylo na konferenci Nokia World k vidění nějaké zařízení s MeeGo? Jednoduše prý proto, že ještě nenastala správná doba a Nokia údajně nechce nic uspěchat.

WT100

MeeGo je relativně nová platforma, na níž spolupracuje Nokia s Intelem. Vznikla spojením vývoje jejich linuxových systémů Maemo a Moblin. Na konferenci LinuxCon v San Francisku minulý měsíc Nokia uvedla, že první MeeGo zařízení představí ještě letos. Spekuluje se, že by mohlo být odhaleno v polovině listopadu na akci MeeGo Conference v irském Dublinu. (Ars Technica)

O plánech Nokie jsme si také povídali s Petrem Kasou, country managerem české pobočky finského výrobce mobilů.

Našli jste v článku chybu?