Hlavní navigace

Kdy začne ČT používat nové logo? Příští rok, slibuje Jiří Janeček

29. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 6. 2009

LOGO UVNITŘ Příští rok by se měla Česká televize rozloučit se současným logem a začít používat nové, které vzniklo souběžně s nynějšími logy všech čtyř programů ČT. Serveru DigiZone.cz to řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček. Přiznám se, že jsem to záměrně oddálil, protože si myslím si, že by bylo nefér, kdybych to udělal teď před volbou nového ředitele, vysvětlil šéf ČT, jemuž 16. července vyprší šestiletý mandát.

Nové logo přitom měla ČT používat již od loňského roku. Janeček tvrdí, že ke změně nemůže dojít dříve, než televize provede profilaci svých čtyř kanálů. K té by mělo dojít od ledna příštího roku. Stane se to v průběhu příštího roku, kdy už bude mít každý program ČT svoji vlastní tvář. Proto jsem čekal a nechtěl jsem do volby ředitele udělat krok, který je nevratný a někdo by se třeba nerad svezl na té vlně, uvedl Janeček.

Vítězný návrh nového loga České televize od Štěpána Malovce (Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví)

BRAND23 Workshop

Česká televize by měla začít používat logo, jehož vizuál vytvořil grafik Štěpán Malovec. Ten je rovněž autorem současných log jednotlivých programů ČT. Ano, s tím počítáme, potvrdil pro DigiZone.cz Jiří Janeček.

Rozhovor s generálním ředitelem České televize Jiřím Janečkem čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).