Hlavní navigace

Kim Dotcom uspěl. Jeho soud o vydání do USA bude streamovaný na YouTube

Jan Beránek

Soudce novozélandského soudu povolil internetovému excentrikovi živý přenos soudního líčení. Máme se evidentně na co těšit.

O jednu možnou konspirační teorii méně. Kim Dotcom to zkusil. Jestli ale počítal s tím, že soud jeho žádost odmítne a on se pak bude moci vymlouvat, tak se přepočítal. Informuje o tom BBC.

Zakladatel legendárního Megauploadu čelí ve Spojených státech obvinění z porušování autorského práva, vydírání a praní peněz. Zatím ho ale jeho nový domov – Nový Zéland, americkým úřadům nevydal. 

Podle Dotcoma byl přenos nutný, protože se v jeho případě jedná jednoznačně o veřejný zájem. Přenos by měl začít během středy s tím, že odkaz na video internetový podnikatel zveřejní na svém Twitteru. Stream nebude úplně živý, ale plánuje se zpoždění o dvacet minut. 

Content 2017 Tip Kytary

Během dlouhé soudní tahanice, která se vleče už skoro pět let, trpěly především Dotcomovy úspory. Už na konci roku 2014 oznamoval světu, že ho soudní výdaje stály deset milionů dolarů. Tehdy ho opustil i tým jeho obhájců. 

Kromě soudů se Kim Dotcom aktuálně baví i slovní přestřelkou s dalším renegátem IT světa – Johnem McAfeem

Našli jste v článku chybu?
30. 8. 2016 9:14
Citron (neregistrovaný)

"Prosím, vypněte si AdBlock pro Lupa.cz. Reklamy jsou zdroj financí, které potřebujeme k provozu. Díky nim může tenhle web vypadat tak, jak ho máte rádi.": Dokud budou vaše reklamy blikat a hejbat se a hejkat a skákat přes text, tak budou vyplý!!! A co se mě týče, už ze zvyku asi zůstanou vyplý po zbytek života, a můžete si za to sami, nenažranci. Na anglickým bulváru mám reklamu zaplou, víte proč? Protože nekváká, nebliká, a neruší. A víte proč to mají tak uděláno? aby jim to lidi nevypínali, p…

2. 9. 2016 8:10

Jo, na rootu jsem zaplatil, abych neměl reklamy, ale blokování jsem musel vrátit. Reklamy tam jsou pořád a nejhorší je to na mobilu (kde je nemůžu bloknout) a lezou přes třetinu obrazovky. Výsledek? Na mobilu po cestě do práce čtu něco jiného.