Hlavní navigace

Kindle stále žije. Amazon představil novou verzi Oasis

Jan Beránek

Osmá generace je tenčí a lehčí než všichni její předchůdci. Zároveň je ale zatím dražší než předchozí modely.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že zájem o čtečky pomalu uvadá, Amazon pouští na trh další verzi čtečky, která změnila knižní trh. „Je to nejvyspělejší čtečka Kindle, jakou jsme kdy vyráběli – tenká a mimořádně lehká,“ tvrdí podle agentury Reuters zakladatel firmy Jeff Bezos.

Kindle Oasis je podle firmy skoro o třetinu tenčí a pětinu lehčí, než byly předchozí generace Voyage. Rezervace se rozjely dnes a na pulty se dostane na konci dubna. 

Cena za šestipalcový displej je vysoká. Má se pohybovat kolem 290 eur. Tedy víc než jednou tolik, co stojí základní verze Paperwhite. Amazon ale čtečku opatřil koženým pouzdrem. 

Kdo si koupí čtečku za peníze, za které by mohl mít i nadupaný tablet, je otázka. Amazon přitom tvrdí, že na čtečkách nevydělává. Naopak používá je jen jako nástroj, jehož prostřednictvím se mohou zákazníci dostat do obchodu, ve kterém je dnes víc 4,4 milionu knih. 

Našli jste v článku chybu?
14. 4. 2016 11:18
VM (neregistrovaný)

Ten "nadupaný tablet" stěží vydrží fungovat na jedno nabití 14 dní, a čitelnost na slunci taky nebude nic moc. A to co umí navíc zase umí hůř než normální počítač. Za mě je ideální kombinace čtečka a menší notebook.

14. 4. 2016 12:39
Jakub (neregistrovaný)

Kdyby radši místo zbytečných HW hrátek udělali něco pro lepší čtení: podpora více jazyků a dělení, lepší typografie, text-to-speech, uživatelsky přístupnou správu kolekcí, atd. Nedalvno systém přebarvili, ale funkčně se od r. 2007 moc nepohnul.