Hlavní navigace

Čtečky e-knih

Kindle stále žije. Amazon představil novou verzi Oasis

Osmá generace je tenčí a lehčí než všichni její předchůdci. Zároveň je ale zatím dražší než předchozí modely.

Doba čtení: 1 minuta

Amazon ukázal nový Kindle, s ústupem čteček se ale soustředí na tablety

Kromě dvou modelů e-čteček tak Amazon uvedl i nové modely tabletů – jeden je přizpůsoben pro děti, druhým se firma pouští do konkurence s Applem a Samsungem.

Doba čtení: 3 minuty

České dráhy čtečky e-knih strojvůdcům zatím nekoupí, nenašly dodavatele

Podnik plánoval pořídit zhruba 4 tisíce čteček, za které byl ochotný zaplatit 14 milionů Kč. Tendr byl ale zrušen, protože se do něj nepřihlásil žádný zájemce.

Doba čtení: 1 minuta

Jihočeská vědecká knihovna začíná půjčovat e-knihy přes eReading.cz

Knihovna dnes ve spolupráci s prodejcem eReading.cz spouští online výpůjčky e-knih. Najednou si bude možné půjčit dva tituly na maximálně tři týdny.

23. 4. 2014 7:47
Doba čtení: 1 minuta

České dráhy vypsaly tendr na dodávku čteček e-knih za 14 milionů korun

Železniční dopravce poptává okolo 4 tisíc elektronických čteček. Od prosince mají začít sloužit strojvůdcům a učinit tak přítrž stohům papírů v kabinách lokomotiv.

Doba čtení: 1 minuta

Roman Sviták (Grada): E-knihy nevymysleli nakladatelé. Věřím, že se jednou budou i vyplácet

Nakladatelství Grada prodalo meziročně více než dvojnásobek e-knih. „Máme největší tuzemskou databázi e-knih. Bereme to jako investici do budoucna,“ říká šéf firmy Roman Sviták.

Doba čtení: 7 minut

V Česku startují půjčovny e-knih, čtení má být díky nim levnější

Tuzemští čtenáři si mohou nově vybrat, zda si e-knížku koupí nebo jen půjčí. První vlaštovkou je eReading, následovat by měl ještě letos Ebookeater. Mají tyto služby šanci na úspěch?

Doba čtení: 6 minut

Tomáš Baránek (Jan Melvil Publishing): péče o e-knihy vydáním nekončí

E-kniha není jen soubor, chápu ji jako službu. Nakladatel i autor mají možnost ji po vydání udržovat, doplňovat, rozvíjet, říká v rozhovoru ředitel Jan Melvil Publishing.

Doba čtení: 9 minut

Tablet už má v Česku přes 470 tisíc lidí, smartphone o milion víc

Počty vyplývají z odhadů v průzkumech čtenosti tisku Media Projekt. Počet majitelů tabletů se přitom od loňského roku více než zdvojnásobil. A má jich dále přibývat.

Doba čtení: 1 minuta

Martin Troják (Jota): Nemůžeme prodávat e-knihy o moc levněji než tištěné

Brněnské nakladatelství Jota prodává více než tisíc e-knih měsíčně. Letos chce výrobu e-knih výrazně urychlit. E-knížky by tak měly vycházet zároveň s tištěnou verzí.

Doba čtení: 6 minut

Tablety jdou nahoru, čtečky dolů. Tak strmý pád tady ještě nebyl

Ze začátku to vypadalo jako spor, který je otázkou osobního vkusu a který se proto nedá rozhodnout: holky, nebo vdolky? Čtečky, nebo tablety pro čtení elektronických knih?

Doba čtení: 9 minut

Palmknihy představily čtečku Cybook Odyssey s podsvícením

Prodejce e-knih Palmknihy.cz na dnešní tiskové konferenci představil čtečku Cybook Odyssey HD FrontLight. Jedná se o čtečku od francouzské firmy Bookeen (vyrobenou v Číně). Podobně jako Kindle Paperwhite disponuje i Cybook Odyssey FrontLight dotykovým e-inkovým displejem s podsvícením. Čtečka je k dostání za 3999 Kč.

Doba čtení: 1 minuta

Amazon.com: vymazání e‑booků z Kindle na dálku je fáma

Amazon.com zaslal prostřednictvím svého zákaznického servisu vyjádření ke kauze údajného vymazání e-booků ze čtečky Kindle. Firma ve své odpovědi tvrdí, že obsah na blogu Outlawed by Amazon DRM je pouze fáma: Hello, thanks for your inquiry about the Blog post pertaining to Amazon revoking customers account.

Doba čtení: 1 minuta

Rovio (tvůrce Angry Birds) uvede svou první aplikaci pro čtečky

Zdroj: TechCrunch Budete‑li mít příští týden cestu na Frankfurtský knižní veletrh, pak na stánku Rovia (podle přiložené pozvánky) bude jedenáctého října v deset dopoledne předvedena první aplikace od Rovia pro elektronické čtečky. Více o ní zatím není známo, ale Rovio chce na místě přiblížit svou představu o digitálním vydávání: půjde nejspíše o jejich pohled na to, jak propojovat interaktivitu s informací textovou.

Doba čtení: do minuty

Ruská firma chce v Evropě prorazit s ohebnými čtečkami e-knih, začíná v Česku

Na český trh míří značka Wexler, za kterou stojí ruský holding Avirsa. Zpočátku nabídne dvě čtečky e-knih, přičemž jedna z nich je vybavena ohebným polymerovým displejem. Zahýbou nové čtečky českým trhem?

Doba čtení: 4 minuty

Tři čtvrtiny tuzemských majitelů e-čteček vlastní Kindle

Podle ankety, kterou mezi svými čtenáři udělal server Root.cz, je nejrozšířenější čtečkou elektronických knih v Česku Amazon Kindle. Vlastní jej 73 procent uživatelů, kteří disponují čtečkou e-knih. Druhou nejrozšířenější značkou je PocketBook, který vlastní 8 procent uživatelů. Ostatní značky pak získaly maximálně po třech procentech. Ankety se zúčastnilo 450 respondentů.

Doba čtení: do minuty

Čtečky e-knih by se měly lidem dávat zadarmo, říká ředitel Wooky Lukáš Novák

Jak se daří platformě Wooky rok a čtvrt poté, co její řešení začalo využívat nakladatelství Euromedia Group? Za první čtvrtletí se jejím prostřednictvím prodalo více než deset tisíc e-knih. „Sociální DRM v České a Slovenské republice neplní svůj účel,“ říká Lukáš Novák ředitel a majitel společnosti Wooky.

Doba čtení: 10 minut

Prodejci e-knih přicházejí s novými čtečkami

Tuzemští prodejci e-knih přicházejí na trh s novými čtečkami e-knih. Svou první čtečku představila na veletrhu Svět knihy před třemi týdny společnost Wooky. Čtečka eWooky je vybavena šestipalcovým dotykovým displejem a interní pamětí 4 GB, která je rošířitelná prostřednictvím SD karty až na 32 GB. Čtečka by se měla začít prodávat v průběhu tohoto týdne za 3190 Kč. 

Doba čtení: 1 minuta