Hlavní navigace

Kindle

Kindle stále žije. Amazon představil novou verzi Oasis

Osmá generace je tenčí a lehčí než všichni její předchůdci. Zároveň je ale zatím dražší než předchozí modely.

Jan Beránek

14. 4. 2016 10:10
Doba čtení: 1 minuta

Amazon ukázal nový Kindle, s ústupem čteček se ale soustředí na tablety

Kromě dvou modelů e-čteček tak Amazon uvedl i nové modely tabletů – jeden je přizpůsoben pro děti, druhým se firma pouští do konkurence s Applem a Samsungem.

David Slížek

19. 9. 2014 12:45
Doba čtení: 3 minuty

Amazon nabídne e-knihy za paušál. Zavřete knihovny, zrušte nakladatele?

Po hudebních službách umožňujících poslouchat cokoliv za měsíční paušál s podobným schématem přišel také Amazon s e-knihami a audio knihami.

Daniel Dočekal

24. 7. 2014 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Předražené e-booky vyjdou Apple na 400 milionů dolarů

E-booková kauza se pravděpodobně chýlí ke konci. Za kartelovou dohodu, při které byl Apple a pár vydavatelů přistiženi, zaplatí skoro půl miliardy.

Jan Beránek

17. 7. 2014 9:11
Doba čtení: 1 minuta

Telefon, který zjednoduší nakupování. Amazon představil svůj Fire Phone

3D efekty a totální propojení se službami největšího světového obchodu. Novinka bude samozřejmě časem dostupná v běžných obchodech. Zatím má ale exkluzivitu americký AT&T.

Jan Beránek

19. 6. 2014 10:51
Doba čtení: 1 minuta

Roman Sviták (Grada): E-knihy nevymysleli nakladatelé. Věřím, že se jednou budou i vyplácet

Nakladatelství Grada prodalo meziročně více než dvojnásobek e-knih. „Máme největší tuzemskou databázi e-knih. Bereme to jako investici do budoucna,“ říká šéf firmy Roman Sviták.

Martin Vyleťal

15. 1. 2014 6:30
Doba čtení: 7 minut

Amazon prý letos představí tři nové modely tabletu Kindle Fire

Inovovaná řada tabletů dostane do vínku nový design a displeje s vyšším rozlišením. Spouštěcí tlačítko se přestěhuje z boku na zadní stranu a tablety také ztratí na váze.

Martin Vyleťal

10. 7. 2013 9:31
Doba čtení: 1 minuta

Amazon nabízí oficiální tlačítko Send to Kindle pro Wordpress a weby

Po různých pluginech do prohlížečů teď nabízí Amazon jednoduchý způsob, jak na své stránky přidat tlačítko pro odeslání textu do čtečky Kindle, také webmasterům.

David Slížek

20. 3. 2013 14:19
Doba čtení: 1 minuta

Amazon chystá vlastní smartphone, vyrábět ho bude Foxconn

Levný smartphone doplní řadu Kindle. Očekává se v létě za 100 až 200 dolarů, ale nejspíše přijde jen na některé trhy.

Marek Janouš

18. 1. 2013 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Amazon na prodeji Kindle Paperwhite a Kindle Fire nevydělává ani dolar

„Hardware prodáváme za výrobní cenu, tak abychom pokryli náklady“ potvrdil šéf firmy Amazon Jeff Bezos v rozhovoru pro britskou BBC. Úspěch čteček a tabletů podle něj závisí na tom, kolik knih, časopisů, filmů nebo hudby jejich majitelé nakoupí. „Chceme vydělávat peníze, když lidé naše zařízení používají, ne když je kupují,“ dodal Bezos.

David Slížek

12. 10. 2012 12:50
Doba čtení: 1 minuta

Nové Kindle od Amazonu bude používat Bing místo Google

Vyhledávání na nových tabletech od Amazonu bude používat Microsoft Bing místo doposud využívaného Google. Prodej několika milionů kusů bude pro Bing jistě znamenat možnost posílení tržní pozice. A svým způsobem je tu vytvářen paradox, Android (od Google) bude v případě Amazonu používat konkurenční vyhledávání.

Daniel Dočekal

8. 9. 2012 19:03
Doba čtení: do minuty

Revoluce od Amazonu: tablet Kindle Fire HD 4G za 499 dolarů a čtečka Kindle Paperwhite

Amazonu se na dnešní předváděčce nových modelů v kalifornské Santa Monice povedlo novináře nadchnout. A právem: nová řada e-inkových čteček Kindle Paperwhite i nové modely tabletů Kindle Fire vypadají nadmíru zajímavě. Kindle Paperwhite se chlubí jemnějším dotykovým displayem s o 62 % vyšším počtem pixelů a o 25 % vyšším kontrastem. Největší novinkou je ale Amazonem patentová technologie LED podsvícení displaye, která umožňuje číst si i ve tmě. Světlo přitom nezáří z displaye do očí, jako je to…

David Slížek

6. 9. 2012 23:50
Doba čtení: 1 minuta

Tři čtvrtiny tuzemských majitelů e-čteček vlastní Kindle

Podle ankety, kterou mezi svými čtenáři udělal server Root.cz, je nejrozšířenější čtečkou elektronických knih v Česku Amazon Kindle. Vlastní jej 73 procent uživatelů, kteří disponují čtečkou e-knih. Druhou nejrozšířenější značkou je PocketBook, který vlastní 8 procent uživatelů. Ostatní značky pak získaly maximálně po třech procentech. Ankety se zúčastnilo 450 respondentů.

Martin Vyleťal

31. 7. 2012 10:23
Doba čtení: do minuty

Podíl Internetu na HDP je další bublina a FBI loví pedofily na dětské porno

Na Internetu se placenému obsahu stále nedaří, iPhone mohl mít hardwarovou klávesnici a PowerPoint nás možná ovlivňuje víc než si myslíme. Co dál? Vyzkoušejte si Chrome OS, Opera 12 ruší řadu věcí (včetně revolučního Unite), Jimmy Wales předpovídá Hollywoodu konec, Mac počítače jsou v bezpečnosti deset let pozadu a Facebook má v příjmech hodně velký podíl Zyngy. Až nezdravý podíl.

Daniel Dočekal

30. 4. 2012 6:25
Doba čtení: 7 minut

Amazon zvažuje otevření kamenné prodejny

Internetový obchod Amazon, který stojí za čtečkou Kindle, zvažuje, že začne vybrané zboží prodávat i v nově otevřených prodejnách. Pilotní prodejnu by mohl otevřít již na podzim v americkém Seattlu. Sortimentu by měly dominovat hlavně čtečky elektronických knih Kindle a tablety Kindle Fire. Podle některých

Martin Vyleťal

9. 2. 2012 13:23
Doba čtení: do minuty

Každý pátý Američan má tablet. Přes Vánoce se jejich počet zdvojnásobil

Rychlý nástup dotykových tabletů v čele s iPadem a čteček elektronických knih v čele s Kindlem do spotřebitelského hlavního proudu potvrdily dnes publikované údaje americké výzkumné agentury Pew Research. V posledním výzkumu z 11. prosince se k vlastnictví čtečky přihlásilo 10 procent respondentů, dnes na stejnou otázku odpovídá kladně 19 procent lidí. Shodou okolností úplně stejná čísla popisují i rozšířenost tabletů: také ta stoupla od prosince do ledna o devět procentních bodů na 19 procent.…

Redakce

23. 1. 2012 14:30
Doba čtení: 1 minuta

Deník Insider získal za první měsíc 200 čtenářů. Kolik z nich skutečně platí?

„Úvodní měsíc byl dobrý,“ hodnotí experiment se stručnými elektronickými novinami doručovanými každý všední den odpoledne na čtečky Amazon Kindle šéf projektu Jakub Unger. Centrum Holdings, vydavatel Aktuálně.cz, proto připravuje Insider pro iPhone, iPad a Android. Objevit by se měl už v lednu. Cena? 990 korun za rok.

Petr Kočí

12. 1. 2012 6:25
Doba čtení: 2 minuty

Centrum hledá novou cestu s placeným deníkem pro Kindle

Zatímco online zdrojů zpráv neustále přibývá, čas, který máme na jejich sledování, je stále stejně krátký. Boj o pozornost čtenářů vede paradoxně k úpadku kvality. Trojka českého Internetu zkouší ze začarovaného kruhu vystoupit. Jak její pokus vypadá?

Petr Kočí

1. 12. 2011 6:26
Doba čtení: 7 minut

Centrum Holdings zítra spustí placený deník Insider pro čtečky Kindle

Provozovatel portálu Centrum.cz a zpravodajského webu Aktuálně.cz představil novinářům experimentální placený deník Insider, o kterém poprvé informoval před třemi týdny na konferenci Czech Internet Forum. Vycházet začne zítra, nové vydání bude k dispozici každý všední den ve čtyři hodiny odpoledne. Zkouší tak v nové době oživit kdysi populární koncept večerníku. Roční předplatné stojí 990 korun. Kdo vyplní objednávkový formulář, může novinku zkoušet dva týdny zdarma.

Redakce

30. 11. 2011 18:49
Doba čtení: 1 minuta

Mozilla a Microsoft se dohadují o bezpečnosti, Google představil nový mobilní prohlížeč

Microsoft vymyslel test zabezpečení, který vyhrává Internet Explorer. Mozilla poodhalila plány se svým mobilním prohlížečem. Nový prohlížeč dostávají také Android a Windows Phone. Válka prohlížečů je stále v plném proudu a pomyslné zbraně neutichají.

Jiří Macich ml.

26. 10. 2011 6:20
Doba čtení: 6 minut

Na nové čtečce Kindle chybí prohlížení webu přes 3G zdarma

Starší verze čtečky Amazon Kindle 3G používají jejich majitelé na cestách často jako náhradu za předražený datový roaming. V ořezaném „experimentálním prohlížeči“ lze i na monochromatickém displeji čtečky s trochou trpělivosti vyřídit maily, přečíst si zprávy, nahlédnout do on-line slovníku či zkontrolovat novinky v sociálních sítích. To vše ve více než sto zemích světa – a bez jakýchkoli poplatků za přenesená data.

Petr Kočí

3. 10. 2011 18:47
Doba čtení: 1 minuta

Nový prohlížeč Silk v superlevném Kindle Fire běží v cloudu

Máme tu další exkurzi do světa webových prohlížečů. Amazon vybavil svůj první tablet zbrusu novým prohlížečem Silk. Mozilla drží zostřené tempo vývoje a oznámila, že Firefox 8 vyjde 8. listopadu 2011. Pojďme se na tyto novinky podívat blíže.

Jiří Macich ml.

3. 10. 2011 6:30
Doba čtení: 6 minut

Proč nebude levný tablet Kindle Fire a nové Kindle čtečky v EU

Jedna z informací nedávného představení další generace čteček Kindle a nového tabletu Kindle Fire možná ušla pozornosti. Tyto produkty nebudou dostupné v Evropské unii ani ve Velké Británii. Alespoň prozatím. K důvodům se Amazon zatím nevyjádřil, podle spekulací ale mezi důvody patří to, že bezdrátová část zařízení nebyla úřady EU schválena (v USA ji FCC samozřejmě schválilo) a místní regulátoři o to ani nebyli požádáni.

Patrick Zandl

30. 9. 2011 10:45
Doba čtení: 1 minuta

Respekt je dostupný pro Kindle v plné verzi za 3 dolary

Respekt je další české médium dostupné na Kindle. V tomto případě na to ale jde jinak. Zatímco třeba iDnes poskytuje výběr ze článků, Respekt má být od pondělka dostupný v kompletní verzi, tedy to, co najdete na papíře, dostanete i v digitální verzi pro Kindle, ovšem bez reklam. A také jen s výběrem fotografií, je logické, že ty si na černobílém displeji tolik neužijete. Respekt má stát 2,99 dolaru, předplatné na měsíc vyjde na 7,99 USD. 

Patrick Zandl

11. 9. 2011 19:40
Doba čtení: 1 minuta

Konkurence se zahušťuje, také deník E15 je už v iPadu a v Kindlu

Bezplatné ekonomické noviny E15 následují Lidovky a Hospodářky. K papíru, webu a iPhonu přidaly další dva způsoby, jak jimi listovat. Jak se vám líbí další pokus českého tištěného média proniknout na dotykové obrazovky? A budete épatnáctku na iPadu pravidelně číst?

Petr Kočí

5. 8. 2011 16:02
Doba čtení: 2 minuty

Lidové noviny nabízejí dvakrát denně výběr článků pro Kindle

Zatím zdarma nabízejí Lidové noviny svým čtenářům, kteří vlastní čtečku elektronických knih Amazon Kindle, výběr článků z deníku a ze serveru Lidovky.cz. Distribuují jej od včerejška e-mailem, který mohou majitelé třetí generace čtečky přijímat zdarma přes WiFi. Kdo má starší verzi přístroje, zaplatí Amazonu buď 99 centů za přenos každého vydání, nebo si jej musí do čtečky přetáhnout ručně přes kabel USB. Lidové noviny budou posílat výběr článků ve všední den vždy v pět hodin ráno „na cestu do…

Petr Kočí

2. 8. 2011 11:31
Doba čtení: 1 minuta