Hlavní navigace

Proč nebude levný tablet Kindle Fire a nové Kindle čtečky v EU

30. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jedna z informací nedávného představení další generace čteček Kindle a nového tabletu Kindle Fire možná ušla pozornosti. Tyto produkty nebudou dostupné v Evropské unii ani ve Velké Británii. Alespoň prozatím. K důvodům se Amazon zatím nevyjádřil, podle spekulací ale mezi důvody patří to, že bezdrátová část zařízení nebyla úřady EU schválena (v USA ji FCC samozřejmě schválilo) a místní regulátoři o to ani nebyli požádáni.

Jedna z informací nedávného představení další generace čteček Kindle a nového tabletu Kindle Fire možná ušla pozornosti. Tyto produkty nebudou dostupné v Evropské unii ani ve Velké Británii. Alespoň prozatím.

K důvodům se Amazon zatím nevyjádřil, podle spekulací ale mezi důvody patří to, že bezdrátová část zařízení nebyla úřady EU schválena (v USA ji FCC samozřejmě schválilo) a místní regulátoři o to ani nebyli požádáni.

Dalším důvodem může být prohlížeč Silk, který zřejmě není kompatibilní s evropskými zákony o ochraně dat a soukromí, jeho funkčnost je přitom pro nové generace Kindle podstatná. A do třetice, Amazon zřejmě nemá vyjednaná evropská práva pro obsah, takže by nabízel prázné zařízení. Což u zařízení zaměřeného na obsah je škoda.

Cloud 22 temata

Poslední možností je, že Amazon spěchal a nestihl dodělat lokalizace. Případně očekává tak velkou poptávku, že se bojí, že by více trhů nezvládl obsloužit. Podle neoficiálních údajů si Amazon objednal výrobu čtyř milionů zařízení do konce roku 2011 a výrobci mohou mít problémy tuto poptávku splnit.

Jak je to ve skutečnosti, zatím nevíme. V každém případě máte zatím smůlu a musíte si vystačit se „starými Kindly“…

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.