Hlavní navigace

Revoluce od Amazonu: tablet Kindle Fire HD 4G za 499 dolarů a čtečka Kindle Paperwhite

David Slížek

Amazonu se na dnešní předváděčce nových modelů v kalifornské Santa Monice povedlo novináře nadchnout. A právem: nová řada e-inkových čteček Kindle Paperwhite i nové modely tabletů Kindle Fire vypadají nadmíru zajímavě. Kindle Paperwhite se chlubí jemnějším dotykovým displayem s o 62 % vyšším počtem pixelů a o 25 % vyšším kontrastem. Největší novinkou je ale Amazonem patentová technologie LED podsvícení displaye, která umožňuje číst si i ve tmě. Světlo přitom nezáří z displaye do očí, jako je to…

Doba čtení: 1 minuta

Amazonu se na dnešní předváděčce nových modelů v kalifornské Santa Monice povedlo novináře nadchnout. A právem: nová řada e-inkových čteček Kindle Paperwhite i nové modely tabletů Kindle Fire vypadají nadmíru zajímavě.

Kindle Paperwhite se chlubí jemnějším dotykovým displayem s o 62 % vyšším počtem pixelů a o 25 % vyšším kontrastem. Největší novinkou je ale Amazonem patentová technologie LED podsvícení displaye, která umožňuje číst si i ve tmě. Světlo přitom nezáří z displaye do očí, jako je to u klasických počítačových obrazovek, ale je ze speciální vrstvy odráženo dolů na e-inkový podklad. Podsvícení přitom nemá mít velký dopad na výdrž přístroje – podle Amazonu má i svítící vydržet nabitý až 8 týdnů. Další novinkou je kromě nových fontů například funkce Time to Read, která podle čtenářova tempa odhaduje, jak dlouho ještě bude číst danou kapitolu. Kindle Paperwhite se bude v USA prodávat od 1. října za 119 dolarů verzi s Wi-fi (a reklamami), za 139 dolarů za klasickou Wi-fi verzi nebo za 179 dolarů za verzi s 3G.

BRANDstorming tip Zbiejczuk

4G tablet pod 10 tisíc Kč?

Ještě větší pozdvižení vzbudil ale Amazon se svými tablety. Ukázal nejprve menší Kindle Fire HD se sedmipalcovým displayem za cenu od 199 dolarů a větší Kindle Fire HD s 8,9 palcovou obrazovkou za cenu od 299 dolarů.

Největším překvapením se ale stal třetí model: Kindle Fire HD 8.9" 4G, který se bude ve verzi s 32 GB paměti prodávat za cenu od 499 dolarů (to je necelých 10 tisíc Kč). Pro srovnání: 4G iPad s 32 GB paměti se v USA prodává za přibližně 730 dolarů, je tedy asi o 230 dolarů dražší. To není jen vzdálený výstřel na Apple, konstatoval server Mashable, to je jaderný výbuch přímo na stole šéfa Apple Tima Cooka.


Autor: Amazon.com
Našli jste v článku chybu?