Hlavní navigace

Revoluce od Amazonu: tablet Kindle Fire HD 4G za 499 dolarů a čtečka Kindle Paperwhite

6. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Amazonu se na dnešní předváděčce nových modelů v kalifornské Santa Monice povedlo novináře nadchnout. A právem: nová řada e-inkových čteček Kindle Paperwhite i nové modely tabletů Kindle Fire vypadají nadmíru zajímavě. Kindle Paperwhite se chlubí jemnějším dotykovým displayem s o 62 % vyšším počtem pixelů a o 25 % vyšším kontrastem. Největší novinkou je ale Amazonem patentová technologie LED podsvícení displaye, která umožňuje číst si i ve tmě. Světlo přitom nezáří z displaye do očí, jako je to…

Amazonu se na dnešní předváděčce nových modelů v kalifornské Santa Monice povedlo novináře nadchnout. A právem: nová řada e-inkových čteček Kindle Paperwhite i nové modely tabletů Kindle Fire vypadají nadmíru zajímavě.

Kindle Paperwhite se chlubí jemnějším dotykovým displayem s o 62 % vyšším počtem pixelů a o 25 % vyšším kontrastem. Největší novinkou je ale Amazonem patentová technologie LED podsvícení displaye, která umožňuje číst si i ve tmě. Světlo přitom nezáří z displaye do očí, jako je to u klasických počítačových obrazovek, ale je ze speciální vrstvy odráženo dolů na e-inkový podklad. Podsvícení přitom nemá mít velký dopad na výdrž přístroje – podle Amazonu má i svítící vydržet nabitý až 8 týdnů. Další novinkou je kromě nových fontů například funkce Time to Read, která podle čtenářova tempa odhaduje, jak dlouho ještě bude číst danou kapitolu. Kindle Paperwhite se bude v USA prodávat od 1. října za 119 dolarů verzi s Wi-fi (a reklamami), za 139 dolarů za klasickou Wi-fi verzi nebo za 179 dolarů za verzi s 3G.

Cloud23

4G tablet pod 10 tisíc Kč?

Ještě větší pozdvižení vzbudil ale Amazon se svými tablety. Ukázal nejprve menší Kindle Fire HD se sedmipalcovým displayem za cenu od 199 dolarů a větší Kindle Fire HD s 8,9 palcovou obrazovkou za cenu od 299 dolarů.

Největším překvapením se ale stal třetí model: Kindle Fire HD 8.9" 4G, který se bude ve verzi s 32 GB paměti prodávat za cenu od 499 dolarů (to je necelých 10 tisíc Kč). Pro srovnání: 4G iPad s 32 GB paměti se v USA prodává za přibližně 730 dolarů, je tedy asi o 230 dolarů dražší. To není jen vzdálený výstřel na Apple, konstatoval server Mashable, to je jaderný výbuch přímo na stole šéfa Apple Tima Cooka.


Autor: Amazon.com

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).