Hlavní navigace

Amazon prý letos představí tři nové modely tabletu Kindle Fire

10. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Amazon
Inovovaná řada tabletů dostane do vínku nový design a displeje s vyšším rozlišením. Spouštěcí tlačítko se přestěhuje z boku na zadní stranu a tablety také ztratí na váze.

Podle serveru BRG, který se odvolává na důvěryhodné zdroje, připravuje Amazon nové verze svých tabletů. Ve Spojených státech by se měly dostat do prodeje tak, aby zasáhly do vánoční sezóny. Spekuluje se, že by mohly být představeny v průběhu září.

Změny se dotknou jak řady Kindle Fire, tak Kindle Fire HD. Všechny tablety dostanou do vínku nové displeje s vyšším rozlišením. 

Sedmipalcový Kindle Fire, který má v současné době rozlišení displeje 1024×600 pixelů, bude osazen displejem s rozlišením 1280×800 pixelů. Sedmipalcový Kindle Fire HD si polepší ze současných 1280×800 pixelů na 1920×1200 pixelů. A konečně high-endový Kindle Fire s úhlopříčkou 8,9 palců bude vybaven displejem s rozlišením 2560×1600 pixelů. Jen pro srovnání retina displej iPadu o velikosti 9,7 palců má rozlišení 2048×1536 pixelů.

Kindle Fire HD 8,9"
Autor: Amazon

Kindle Fire HD 8,9"

Vyšší rozlišení displejů ale nebude jedinou změnou, která bude nové modely odlišovat od těch stávajících. Nové tablety by měly být rozpoznatelné na první pohled. Budou mít totiž odlišný design. Lidé, kteří měli možnost vidět ověřovací série, hovoří o hranatějším tvaru. Inovované modely by měly být znatelně lehčí než jejich předchůdci.

Stěhovat se bude tlačítko spuštění a ovládání hlasitosti. V současné době je umístěné z boku, nově bude k nalezení na zadní straně tabletů. Bude umístěno tak, aby nedocházelo k jeho samovolnému stisknutí, když bude tablet ležet na zádech.

KL22_nominace

Cena nových tabletů nebyla zatím určena. Dá se ale předpokládat, že se Amazon bude snažit zachovat stávající ceny.

Zdroj: BGR

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.