Hlavní navigace

Kino Polska Nostalgia, Eska TV, ATM Rozrywka a U-TV budou v polském DVB-T

28. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 4. 2011

V rámci prvního digitálního terestrického multiplexu v Polsku, který však ještě nemá stanovený harmonogram výstavby, budou dostupné také komerční kanály Kino Polska Nostalgia, Eska TV, ATM Rozrywka a U-TV. Tyto programy tak v této síti doplní stanice veřejnoprávní Telewizje Polska. Všechny stanice budou v síti šířeny v klasickém rozlišení obrazu v normě MPEG-4. V úterý to oznámil tamní regulátor Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

K TÉMATU: O čtyři pozice v prvním polském multiplexu se uchází 17 stanic

KRRiT jako důvod pro výběr těchto stanic uvedl, že chce divákům poskytnout především pestrý výběr stanic. Kino Polska Nostalgia je jakousi obdobou naší stanice Kino CS nebo CS Film. Nabízí pouze filmovou tvorbu z Polska, a to archivní. Eska TV se orientuje na současnou hudební scénu. Tuzemští diváci ji budou znát například ze satelitu Hotbird na pozici 13 stupňů východně. ATM Rozrywka nabídne pořady věnované zábavě a U-TV se zaměří na informace, publicistiku a vzdělávací pořady.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Poláci spouští další lokality s digitálním terestrickým signálem

O čtyři pozice v prvním polském multiplexu se ucházelo celkem 17 stanic. Kromě již zmiňovaných kanálů šlo o 4fun.TV, TV Trwam, Tele5, Radio na wizji, Superstacja, Orange sport Info, iTV, TVN Meteo, Next HD, Nostalgia, CTV, Polo TV a Machina TV. Soutěž na komerční subjekty, které budou dostupné v rámci prvního terestrického multiplexu, začala v prosinci loňského roku. V tuto chvíli už je tedy v podstatě jasné, jak bude vypadat složení všech pozemních sítí u našich východních sousedů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).