Hlavní navigace

Kino Svět a Horor Film Leoše Pohla získaly kabelovou a satelitní licenci

24. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oba programy mají zaplnit mezeru na českém a slovenském trhu. Horor Film už má známý termín startu – 14. února – o projektu Kino Svět se doposud nemluvilo.

Českomoravská filmová společnost, která byla doposud provozovatelem kanálů CS Film a CS mini, rozšíří své portfolio o další nové kanály. Půjde konkrétně o Kino Svět a Horor Film. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jim na svém posledním zasedání udělila licenci pro kabelové a satelitní vysílání, a to na období 12 let. Kino Svět může dle licence vysílat 24 hodin, Horor Film pouze 6 hodin denně (pravděpodobně tedy v nočních hodinách). Oba kanály mají licenci pro Českou republiku a Slovensko.

K TÉMATU: Bude další kanál majitele CS Filmu zaměřený na horory? Registruje si Horor film

O registraci ochranných známek pro nové kanály vás už server DigiZone.cz informoval na konci loňského roku. Leoš Pohl chystá i další kanál a hodí se mu na něj naše dokumenty, které se mu jeví dostatečně alternativní, prozradil nedávno v rozhovoru serveru DigiZone.cz ředitel křesťanské televize Noe Leoš Ryška. Televize Noe prodává Pohlovi i dětské pořady pro jeho televizi CS mini, která vysílá v dopoledních hodinách na pozici CS Filmu.

ebf - partner 1

NEPŘEHLÉDNĚTE: Majitel CS Filmu si registruje ochranné známky a logo s názvem Kino Svět

Podle serveru Parabola.cz by měl Horor Film odstartovat už 14. února a chce zaplnit mezeru, která je na českém a slovenském trhu. Program zaměřený čistě na filmy tohoto žánru u nás chybí, okrajově se mu ale věnují všechny, převážně komerční televize. Ze zahraničí je možné z takto zaměřených kanálů jmenovat například Horror Channel, který je dostupný ve Velké Británii a Itálii. Další podrobnosti ohledně obou projektů nejsou známy. Majitele stanic Leoše Pohla se serveru DigiZone.cz nepodařilo zastihnout.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).