Hlavní navigace

Kino Svět a Horor Film Leoše Pohla získaly kabelovou a satelitní licenci

Lukáš Polák

Oba programy mají zaplnit mezeru na českém a slovenském trhu. Horor Film už má známý termín startu – 14. února – o projektu Kino Svět se doposud nemluvilo.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Českomoravská filmová společnost, která byla doposud provozovatelem kanálů CS Film a CS mini, rozšíří své portfolio o další nové kanály. Půjde konkrétně o Kino Svět a Horor Film. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jim na svém posledním zasedání udělila licenci pro kabelové a satelitní vysílání, a to na období 12 let. Kino Svět může dle licence vysílat 24 hodin, Horor Film pouze 6 hodin denně (pravděpodobně tedy v nočních hodinách). Oba kanály mají licenci pro Českou republiku a Slovensko.

K TÉMATU: Bude další kanál majitele CS Filmu zaměřený na horory? Registruje si Horor film

O registraci ochranných známek pro nové kanály vás už server DigiZone.cz informoval na konci loňského roku. Leoš Pohl chystá i další kanál a hodí se mu na něj naše dokumenty, které se mu jeví dostatečně alternativní, prozradil nedávno v rozhovoru serveru DigiZone.cz ředitel křesťanské televize Noe Leoš Ryška. Televize Noe prodává Pohlovi i dětské pořady pro jeho televizi CS mini, která vysílá v dopoledních hodinách na pozici CS Filmu.

Nástroje-mkt-tip-obecny

NEPŘEHLÉDNĚTE: Majitel CS Filmu si registruje ochranné známky a logo s názvem Kino Svět

Podle serveru Parabola.cz by měl Horor Film odstartovat už 14. února a chce zaplnit mezeru, která je na českém a slovenském trhu. Program zaměřený čistě na filmy tohoto žánru u nás chybí, okrajově se mu ale věnují všechny, převážně komerční televize. Ze zahraničí je možné z takto zaměřených kanálů jmenovat například Horror Channel, který je dostupný ve Velké Británii a Itálii. Další podrobnosti ohledně obou projektů nejsou známy. Majitele stanic Leoše Pohla se serveru DigiZone.cz nepodařilo zastihnout.