Hlavní navigace

Prezident Klaus souhlasil: Reklama od listopadu jen na ČT 2 a ČT 4

27. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 9. 2011

Prezident Václav Klaus dnes souhlasil se změnou zákona, který pomocí novely umožní po 11. listopadu vysílání reklamy na obrazovce České televize pouze na kanálech ČT 2 a ČT 4. Informovala o tom ČTK s odvoláním na mluvčího prezidenta Radima Ochvata. Reklama zůstává na Dvojce kvůli financování Státního fondu kultury, ze Čtyřky se bude pro změnu přispívat na sport.

ICTZ23

K TÉMATU: Poslanci definitivně zrušili reklamu na ČT 1, ČT 24 a webu ČT . Od 11. listopadu

Za omezení reklamy na obrazovce České televize lobbovala zejména televize Nova, která ve svých Televizních novinách odvysílala také několik reportáží, v nichž diváky objektivně informovala, proč je dobré, aby veřejnoprávní médium o ni přišlo. Díky novela také nebude moci ČT vysílat teleshopping a na webové stránky nesmí zařazovat reklamu. Komerční televize omezení reklamy na obrazovce veřejnoprávní televize vítají, protože logicky předpokládají vyšší výnosy ve svůj prospěch. Negativně vystoupila proti tomuto kroku v minulosti pouze TV Barrandov.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.