Hlavní navigace

Klienti GE Money Bank kvůli NFC platbám mobilem již nemusí navštívit pobočku

3. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Žádost o vystavení dodatkové karty pro bezkontaktní platby přímo mobilním telefonem lze nově u GE Money Bank vyřídit z internetového bankovnictví. Jak se rozrůstá seznam podporovaných mobilů?

Klienti GE Money Bank již nemusí navštívit pobočku banky, pokud chtějí dodatkovou kartu pro bezkontaktní placení chytrým mobilem podporujícím technologii NFC. Žádost je nově možné podat prostřednictvím internetového bankovnictví. V něm je nový průvodce (v sekci Karty / Online žádost) skládající se ze čtyř jednoduchých kroků. Novou SIM kartu pro NFC platby klienti obdrží poštou.

Online žádost o vydání dodatkové karty pro bezkontaktní platby přímo prostřednictvím chytrého mobilního telefonu.

Stále však existují vážnější překážky, než je cesta na pobočku banky. Pro bezkontaktní platbu přímo chytrým mobilem je vyžadována SIM karta od mobilního operátora O2. Seznam podporovaných chytrých mobilů i přes nedávné rozšíření je stále velmi krátký. Aktuálně se podpoře těší pouze sedm mobilů dvou značek výhradně se systémem Android.

Mezi podporovanými mobily nyní figurují Samsung Galaxy S Advance, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII Mini, Samsung Galaxy Note II (což je spíše tablet), Samsung Galaxy Ace 2, Sony Xperia SP a Sony Xperia Z. Od začátku roku, kdy GE Money Bank jako první banka u nás začala nabízet bezkontaktní platby přímo mobilem, na seznamu přibyla pouze čtyři zařízení.

ebf - partner 1

Podle našich informací by se v dohledné době mezi podporovanými mobily měly objevit zástupci značky HTC, ovšem výrazně širší paleta podporovaných zařízení je zřejmě v nedohlednu. Důvodem je bezpečnost. Ne každý mobil s podporou NFC prý splňuje přísná bezpečnostní kritéria nastavená karetní společnosti MasterCard.

GE Money Bank již dříve pro server Lupa.cz uvedla, že by ráda rozšířila dostupnost bezkontaktních plateb mobilem zapojením alespoň jednoho dalšího mobilního operátora ještě v tomto roce. Nicméně jsme v druhé polovině roku a bezkontaktní platby přímo chytrým mobilem jsou dostupné jen pro zákazníky O2, respektive společnosti Telefónica, která za značkou O2 stojí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).