Hlavní navigace

Klínovec v Praze ruší dálkový příjem analogové televize z Pelhřimovska

10. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 7. 2009

Co je důvodem, proč není v Praze možné zachytit analogové televizní vysílání z lokality Pacov, která se nachází v okrese Pelhřimov a má výkon 100 kW, jsme se přesvědčili v redakci DigiZone.cz včera. Právě ve čtvrtek 9. července měl totiž v době od devíti do patnácti hodin výluku vysílač Jachymov – Klínovec. Přesto, že tyto vysílače jsou od sebe daleko, jejich signál se v Praze setkává.

Než byl v provozu digitální multiplex 1 na 36. kanále z Klínovce, signál z Pacova bylo v Praze možné bez problémů zachytit. V současné době je stav takový, že z Pelhřimovska signál v hlavním městě sice hraje, ale je slyšet pouze zvuk, obraz už nikoliv. Během výluky však bylo možné bez problémů sledovat právě také video složku kanálu ČT 1. Jakmile byl Klínovec opět v provozu, signál se vrátil do svých „starých“ kolejí. Na 38. Kanálu se pak objevil 2. program Polské televize z vysílače Kłodzko – Czarna Góra.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.