Hlavní navigace

Koalice pro digitální televizi má už třináct členů

29. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
29. 6. 2007

Ke Koalici pro digitální televizi, volnému sdružení na podporu zavádění zemského digitálního televizního vysílání, které založil náměstek ministra vnitra pro informatiku Zdeněk Zajíček a předseda Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva, se už přihlásilo 11 subjektů a dvě fyzické osoby. Koalice také zprovoznila vlastní internetové stránky v rámci webu zaniklého ministerstva informatiky.

cif 24 - early cena - média

Ke koalici, která vznikla minulou středu, se už přihlásila Česká televize, Asociace spotřební elektroniky, Asociace českých reklamních agentur, Asociace digitálních televizí i jednotliví její členové: digitální televize Febio, TV Barrandov, Óčko, TV Pohoda, RTA a Z 1, společnost Czech Digital Group (operátor multiplexu B), Jiří Mikeš a Radek Jeneš.

Členství v koalici stále zvažují komerční televize Nova a Prima. Obě stanice si nechaly čas na posouzení základního prohlášení koalice svými právníky. Bylo by podivné přihlásit se do Koalice pro digitální televizi a v případě, že nastanou problémy se způsobem vypínání analogového vysílání, vyvolat kvůli digitalizaci mezinárodní arbitráž, vysvětlil mluvčí Primy Ladislav Pavlík.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).