Hlavní navigace

Kódovací systém Viacess 2.6 obětí satelitních hackerů

20. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 12. 2009

Na různých fórech a internetových diskusích se objevily náplně pro některé přijímače, které dávají tušit, že se satelitním hackerům podařilo prolomit kódovací systém Viacess 2.6. Ten v současné době používá pro ochranu svých programů proti nelegálnímu příjmu např. švýcarská veřejnoprávní televize SRG SSR na satelitu Hotbird – pozice 13 st. východně – včetně programu HD Suisse.

Podle hackerského webu laki.dvhk.pl bylo možné přibližně od 15. listopadu přijímat paket SCT/MCT, avšak pouze na jednom jediném typu přijímače. V pátek se k němu podle potvrzených informací přidaly další tři modely plus některé výrobky pocházející z Číny a jedna z karet umožňující příjem DVB-S/DVB-S2. Obětí tzv. Radar EMU se staly pakety BIS, SRG Swiss a Free-X. Brzo se má objevit také náplň pro nový modul Diablo CAM 2. Prolomení paketů ale pravděpodobně nebude trvat dlouho. France Télécom, který toto kódování vyvinul, chystá brzo novou dodávku karet se systémem označovaným jako Viaccess 4.0.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.