Hlavní navigace

Kolik zaplatíte za pohřeb se na webu nesmíte dozvědět

Jiří Macich ml.

Pro firmy je vcelku běžné uvádět na svých webových stránkách ceny nabízených produktů a služeb. Jiné to ovšem je u pohřebních kanceláří. Ty mají zakázanou prakticky jakoukoliv reklamu a podle stanoviska ministerstva pro místní rozvoj jí je i uvedení cen služeb na vlastních webových stránkách. Na téma upozornil dnešním článkem náš sesterský server Podnikatel.cz. Zveřejňovat cenu pohřebních a kremačních služeb a produktů lze podle ministerstva pouze za předpokladu, že by šlo o součást e-shopu,…

Pro firmy je vcelku běžné uvádět na svých webových stránkách ceny nabízených produktů a služeb. Jiné to ovšem je u pohřebních kanceláří. Ty mají zakázanou prakticky jakoukoliv reklamu a podle stanoviska ministerstva pro místní rozvoj jí je i uvedení cen služeb na vlastních webových stránkách. Na téma upozornil dnešním článkem náš sesterský server Podnikatel.cz. Zveřejňovat cenu pohřebních a kremačních služeb a produktů lze podle ministerstva pouze za předpokladu, že by šlo o součást e-shopu, kde by mohl zákazník dané služby (a produkty) rovnou i zakoupit.

Jestliže pohřební služba e-shop na stránkách nemá, zveřejnění cen na webu znamená nepovolenou reklamu a hrozbu pokuty ve výši až 200 000 korun. Ministerstvo vydání svého stanoviska zdůvodňuje tím, že po jasném výkladu reklamy v oblasti pohřebních služeb volaly především krajské živnostenské úřady, kterým přicházely v rámci konkurenčního boje podněty na porušení zákona o regulaci reklamy. Ministerstvo tím ovšem hází klacky pod nohy občanům, kteří by si chtěli podle internetových prezentací vybrat nejvýhodnější nabídku služeb, jak je v 21. století běž­né.

Našli jste v článku chybu?
21. 2. 2011 11:44
krakonoš (neregistrovaný)

Pokud jde o mne, tak zpopelnit bez obřadu a popel rozsypat po zahrádce! Cokoli jiného je jen přetrvávající tradice. Mrtvý prd ví a živí, pokud umějí logicky uvažovat, si nakonec řeknou: Aspoň jsme ušetřili.

19. 2. 2011 18:36
Jiří Kuneš (neregistrovaný)

Vtip je v tom, že po telefonu vám nabulíkují ledacos a až budete na místě, tak se vynoří X příplatků, o kterých se vám ani nesnilo.

Půjdete v tu chvíli jinam?