Hlavní navigace

Kompenzační licence digitálním televizím? Tento týden určitě ne

7. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
7. 1. 2008

Šestice nových digitálních programů sdružených v Asociaci digitálních televizí (ADT) nemůže počítat s tím, že by jim Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila kompenzační licenci už na svém prvním zasedání tento týden. Podle předsedy RRTV Václava Žáka totiž není projednávání žádostí o kompenzační licence na programu zasedání.

ebf - partner 1

Pokud vím, v programu není projednávání žádné kompenzační licence, řekl Žák serveru DigiZone.cz. O vydání oprávnění pro zemské digitální vysílání měly hned po Novém roce požádat hudební televize Óčko či zpravodajský kanál Z 1. Stejnou možnost ale mají také plnoformátové stanice TV Barrandov a Febio TV, dětská televize Pohoda a regionální síť RTA.

Všechny tyto programy mohou od 1. ledna 2008 na základě platné diginovely vysílacího zákona žádat o vydání kompenzační licence platné do termínu ukončení zemského analogového televizního vysílání v České republice. Rada má od podání žádosti šedesát dní na její vyřízení a televize pak lhůtu 360 dní k zahájení vysílání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).