Hlavní navigace

Koncert proti radám již dnes na pražském Václavském náměstí

28. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 4. 2009

Dnes od 16 hodin proběhne na Václavském náměstí v Praze pod heslem Nejsme budoucnost národa koncert za nezávislé mediální rady. Vystoupí na něm kapely Tata Bojs, The Prostitutes, 100°C a další. K divákům promluví také hosté Pavel Anděl, Ivo Mathé nebo Čestmír Kopecký. Akci pořádají studenti sdružení v iniciativě Inventura demokracie a občanské sdružení Pro Wave.

K TÉMATU: 28. dubna se uskuteční koncert proti mediálním radám

Koncert Nejsme budoucnost národa chce upozornit na neutěšenou situaci v mediálních radách, které jsou podle studentů pod přílišným vlivem politických stran, uvedli organizátoři v tiskové zprávě adresované médiím. Podle Robina Čumpelíka ze sdružení Pro Wave je vůči radním důležité veřejně vystoupit a dát najevo svůj názor. Radní nesnesou kritiku a dohled veřejnosti, okamžitě před ní panikaří, dodal Čumpelík ze sdružení Pro Wave, který však zároveň uvedl, že nikdo z kontrolního orgánu ČRo se setkání nezúčastní.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).