Hlavní navigace

Koncerty Berlínské filharmonie nově v televizorech Samsung

13. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 12. 2011

Na počátku září letošního roku uzavřela Berlínská filharmonie partnerství s jihokorejskou společností Samsung. To spočívalo ve zpřístupnění archivu známého hudebního tělesa prostřednictvím televizorů Smart TV. Aplikace ve formě widgetu je dostupná zdarma ke stažení mezi ostatními programy, samotné koncerty jsou však už zpoplatněné. Jde však nejen o záznamy, ale i přímé přenosy.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize uzpůsobila videoarchiv pro tablety Samsung Galaxy Tab

Dobrou zprávou pro majitele televizorů Samsung v Česku je skutečnost, že aplikace je dostupná i u nás. Platbu přes internet je však nutné provést v zahraniční měně. Od roku 2009 nabízí Berlínská filharmonie okolo 30 koncertů za sezónu a v HD kvalitě je dostupná také její platforma Digital Concert Hall, kde je k dispozici již okolo stovky záznamů různých vystoupení. Rostoucí spojení internetu a televize nám umožňuje nabídnout živé koncerty Berlínských filharmoniků v nejlepší kvalitě pro diváky po celém světě. V této oblasti se pro nás stal Samsung Electronics významným partnerem, uvedl při příležitosti představení nové aplikace Robert Zimmermann ze společnosti Berlin Phil Media.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.