Hlavní navigace

Končí HBO Go „zdarma“, kdy přijde HBO Now, není jisté

12. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koncem loňského a začátkem letošního roku mohli předplatitelé kanálů HBO využít zdarma i jejich „cestovní“ verzi Go. Kdo to nestihl, má možnost ještě posledních pár dnů.

Akce HBO Go zdarma skončí 15. ledna, a pokud ji nestihnete, můžete si prohlédnout přiloženou galerii, jak služba vypadá na mobilu s operačním systémem Android. Kdy k nám přijde otevřenější verze HBO Now, není známo, ale jisté je, že se HBO v souvislosti s expanzí Netflixu bude muset hodně snažit.

Díky jednomu ze čtenářů jsem měl možnost krátce si HBO Go vyzkoušet a rozhodně to byla výborná zkušenost. V porovnání s některými jinými videotékami (VOD) se mi hodně líbilo uspořádání nabídkového menu, v rámci asi týdne provozu byla vidět solidní dostupnost titulů (potíže s napojením jsem měl jen jednou) a obsahová nabídka videotéky byla přímo uchvacující.

Včetně parádního českého seriálu Mamon.

MKT nástroje 2 tip

HBO Go je vázáno na příjem televizní stanice HBO. Bez ní nemáte šanci, protože tato videotéka není otevřeně dostupná komukoli. To bude až HBO Now i když…
Autor: Bohumil Herwig

HBO Go je vázáno na příjem televizní stanice HBO. Bez ní nemáte šanci, protože tato videotéka není otevřeně dostupná komukoli. To bude až HBO Now, i když…

Po pravdě – chtěl jsem ho vidět, a alespoň jsem ho tudíž nemusel stahovat. Mimochodem jak napsal diskutující v souvislosti se vstupem Netflixu na český trh, v Austrálii po vstupu této VOD výrazně pokleslo nelegální stahování, čemuž se nelze divit.

Škoda, že HBO u nás zatím neuvedlo své podání konkurence Netflixu, službu HBO Now, a škoda, že „český“ Netflix je takový, jaký je. Než bude mít Netflix lokální produkci, uplyne nejspíše ještě hodně vody, a konkurenční služby se tak zatím mohou nerušeně rozvíjet.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.