Hlavní navigace

Konec prvních analogových vysílačů v Polsku až příští rok? Není to vyloučeno

6. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
6. 3. 2012

Polsku by měly být první analogové televizní vysílače vypnuty již v listopadu letošního roku, tamní list Gazeta Wyborcza se nicméně domnívá, že nebude tato lhůta splněna. Jako k termínu, který by mohl být reálný, se vzhlíží až k příštímu roku. Jde především o velkou lobby vysílatelů, kteří v původním způsobu distribuce signál šíří. Hraje se o téměř čtyři miliardy zlotých, téměř 30 miliard korun.

cif 24 - early cena - média

NEPŘEHLÉDNĚTE: TVP 1 HD a TVP 2 HD od června 2012 v polském DVB-T

Poláci navíc nemají podle deníku motivaci k tomu, aby přecházeli na pozemní digitální vysílání (DVB-T). Odhady naznačují, že přechod na DVB-T by se mohl týkat přibližně pouze třiceti procent Poláků. Ostatní obyvatelé, tedy 70 % našich severních sousedů, pak přijímají signál pomocí satelitní nebo kabelové televize. Případné zdržování zavádění pozemní digitální televize ze strany vysílatelů Polsat a TVN je logické. Zatímco ve službách mimo DVB-T mají široké portfolio svých programů, v pozemní síti jsou pro každého z nich určeny pouze dva, tedy Polsat a Polsat Sport News/TVN a TVN Siedem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).