Hlavní navigace

Konference Internet a technologie je dnes hlavně o internetové bezpečnosti

21. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na programu je také historie, současnost a budoucnost sdružení CZ.NIC, kterému je dnes už 15 let. Konference je přenášena online.

V Národní technické knihovně v Praze pokračuje dnes druhým dnem konference Internet a technologie (13). Na programu je historie, současnost a budoucnost sdružení CZ.NIC (správce české národní domény si dnes připomíná 15 let od svého založení) a také internetová bezpečnost, a to především s ohledem na připravovaný kyberzákon.

Tématům spojeným s CZ.NIC se budou věnovat nejen jeho představitelé (Ondřej Filip, Ondřej Surý nebo Jaromír Talíř), ale také publicista a vysokoškolský pedagog Jiří Peterka a Martin Semrád z NIX.CZ. Mimochodem, historii CZ.NIC se ve svém dnešním příspěvku věnuje také Zuzana Průchová, první a stále aktivní zaměstnanec sdružení.

ebf 24 - tip duben

V panelové diskusi potom zasednou autor zákona o kybernetické bezpečnosti Radomír Valica z NBÚ, Zbyněk Pospíchal ze společnosti Dial Telecom, Jan KolouchPolicejní akademie a Martin Peterka z Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, provozovaného sdružením CZ.NIC.

Program konference je společně s online přenosem a s dalšími informacemi na stránkách akce – www.nic.cz/it13. Mediálními partnery jsou také Lupa.cz a Root.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).