Hlavní navigace

Konference Radiokomunikace 2016, DVB-T2 na spadnutí a O2 TV slaví

22. 10. 2016
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Václav Udatný
TÝDENNÍ REVIZE – Událostí týdne bylo nepochybně tradiční setkání, na kterém mj. zaznělo, že výstavba třetí přechodové sítě DVB-T2/HEVC začne v lednu.

Pardubická konference nabídla bohatý program, nějaké ty změny a spoustu zajímavých informací

Konferenčními dny úterý až čtvrtek bylo zahájeno druhé čtvrtstoletí tradiční pardubické konference, rozdělené na tematické bloky zakončené vždy po půldni panelovou diskuzí. Tato změna a atraktivní program zřejmě způsobily, že první den přišlo 186 účastníků, druhý den 150 a na poslední půlden 67 účastníků, včetně přednášejících a členů přípravného výboru.

Konferenci zahájil jménem předsedy ČTÚ Jaromíra Nováka ředitel úřadu pan Marek Ebert. Ve svém proslovu uvedl úkoly regulačního úřadu v oblasti správy spektra ze střednědobého hlediska. Jedním z nich je zpracování revize evropského regulačního rámce na podmínky českého regulátora. Současně se musíme vyrovnat se snahami bruselské administrativy o přesun více pravomocí na komisi EU, resp. jí zřizovanou agenturu pro správu spektra. Parlamentu ČR pak musí být připravena národní pozice k těmto otázkám, k rozvoji sítí 5. generace, problematika pásma 700 MHz a příprava aukce v pásmu 3,6–3,8 GHz.

Václav Udatný: Jaká byla XXVI. konference Radiokomunikace 2016

ČRa a informace o aktuálním stavu přechodové sítě DVB-T2

V současnosti byly Českým Radiokomunikacím uděleny dvě individuální oprávnění pro Prahu, dalších šestnáct je připraveno k udělení a osm vysílačů čeká na mezinárodní koordinaci.

Na pardubické konferenci Radiokomunikace představil Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací aktuální stav příprav pro spuštění přechodové sítě ve standardu DVB-T2, která dostala číselné označení 12. Aktuálně disponují České Radiokomunikace dvojicí individuálních oprávnění k vysílání na kanálu 31 z pražských vysílačů Žižkov (vertikální polarizace, výkon 30 kW) a Cukrák (horizontální polarizace, výkon 100 kW).

Jan Brychta: České Radiokomunikace jednají s ČTÚ o individuálních oprávněních k přechodové síti 12


Autor: České Radiokomunikace

Společnost Digital Broadcasting požádala o parametry pro třetí přechodovou síť

Na konferenci Radiokomunikace oznámil jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, že jeho společnost požádala ČTÚ o parametry pro přechodovou síť ve standardu DVB-T2.

Po obecném úvodu na téma přechodu na DVB-T2 upřesnil Radim Pařízek aktuální kroky operátora Digital Broadcasting. Požádali jsme Český telekomunikační úřad o lokality a parametry pro třetí přechodovou síť, uvedl Pařízek. S výstavbou sítí chce Digital Broadcasting začít po Novém roce a s největší pravděpodobností síť spustí nejprve na území hlavního města Prahy.

Jan Brychta: Radim Pařízek – V lednu začneme stavět třetí přechodovou síť

Stručně

O2 TV oslaví letos na podzim deset let svého působení na českém trhu, během první dekády překonal počet jejích zákazníků dvě stě tisíc. Jako poděkování za dosavadní přízeň získají zákazníci O2 TV až 57 kanálů zdarma. Ty jim budou dostupné od listopadu až do konce prosince.

Jan Brychta: O2 TV slaví deset let, divákům nabídne na dva měsíce až 57 kanálů zdarma

Americké prezidentské volby a další turbulentní změny dnešní doby donutily tvůrce amerického animovaného seriálu South Park k nezvyklému kroku – dvacátá série je vytvářena postupně s týdenní frekvencí, což umožňuje autorům reagovat na nejaktuálnější témata. Jak anoncovala už tisková zpráva k zářijovému uvedení aktuální dvacáté série na stanici Prima Comedy Central, „individuální příběhy nahradí v jednotlivých dílech provázaný děj odrážející politické i společenské události“.

Jan Brychta: Jak se natáčí dabing seriálu South Park? Podívejte se do zákulisí studia S Pro Alfa

Tento týden Nova stáhla jednu premiérovou epizodu pořadu MasterChef Česko. V pondělí byla nahrazena reprízou třetí řady seriálu Kriminálka Anděl z roku 2012.

Petr Jakub: MasterChef Česko na Nově jen jednou týdně

MasterChef Česko 2016.
Autor: Nova

MasterChef Česko 2016.

Pro příští rok nabídne Media Club opět prodej čtyř mediatypů a hodlá dále navýšit prodej reklamních formátů v HbbTV. Důvodem zdražení je podle obchodního ředitele Ladislava Dianišky zvýšení investic ze strany inzerentů a zaplněnost reklamního prostoru.

Jan Brychta: Media Club ohlásil zvýšení ceny televizní reklamy v průměru o dvanáct procent

Formát Push2Play je letos už třetí novinkou v programatickém prodeji reklamy v prostředí hybridní televize. Jde o bannerový formát, u kterého má divák možnost si stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači spustit reklamní videospot. Za bannerový formát je považován proto, že inzerenti platí za zobrazení banneru, nikoliv za přehrání samotného videa. Doteď mohli inzerenti využít Banner s proklikem do microsite a Preroll – videospot, který se spouští před shlédnutím obsahu videotéky.

Jan Brychta: R2B2 a společnost Hybrid představují nový formát programatické reklamy

ICTZ23


Autor: Karel Choc

Po skončení platnosti některých smluv mezi Vodafonem a Movistarem ke konci roku 2015 přestal španělský Vodafone nabízet službu dříve známou jako ADSL TV Box. Klienti připojení k síti operátora technologií xDSL tak ztratili přístup k jakémukoliv druhu placené televize, na rozdíl od toho, co bylo k dispozici v DVB-C.

Petr Faistauer: Ultra HD vysílání v praxi. Co nabízí IPTV od španělského Vodafone?