Hlavní navigace

Konkurz na operátora druhého polského multiplexu bude v srpnu

15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
15. 7. 2009

Výběrové řízení na provozovatele druhého digitálního terestrického multiplexu v Polsku se uskuteční v srpnu. Informoval o tom tamní regulační orgán Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), resp. jeho šéfka Anna Streżyńska. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), polská obdoba naší RRTV, musí ještě souhlasit s podmínkami, které UKE stanovilo. O nich probíhá diskuse právě v těchto týdnech.

Streżyńska naznačila, že UKE chce dát zájemcům o tendr čas tři měsíce na seznámení se s pravidly konkurzu na operátora a složením nabídky. Poté bude vybrán vítěz. Multiplex se bude skládat z různých kanálů. Tři programy budou vybrány samotným operátorem, další tři konkursem vysílatelů a poslední pozice bude určena regionálním stanicím. Výběr provozovatele se oproti původnímu termínu zpozdil. KRRiT chtěla mít původně na starosti jeho organizaci a ne rozhodování o obsahu, UKE pak naopak chtěla náplň sítě určovat.

Zdroj: Wirtualnemedia.pl

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).