Hlavní navigace

Kontrola cen za šíření programů se týká pouze digitálního vysílání

15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 7. 2009

Kontrola kalkulace cen za šíření rozhlasových a televizních programů, které v současné době provádí Český telekomunikační úřad (ČTÚ), se týká pouze digitálních terestrických multiplexů 1 až 3. Vyplývá to z měsíční monitorovací zprávy ČTÚ za měsíc červen. Do kontroly tedy nebudou zahrnuty subjekty, které se zabývají šířením analogového terestrického signálu, a to ať už rozhlasového nebo televizního.

K TÉMATU: Začala kontrola cen, za které jsou televize šířeny v DVB-T

ČTÚ zahájil kontroly v oblasti cen u společností Czech Digital Group a České Radiokomunikace. Cílem kontrol je zjistit a prověřit kalkulaci cen za šíření rozhlasového a televizního vysílání se zaměřením na digitální vysílání, uvádí se v dokumentu regulačního orgánu. Toto není snaha regulovat ceny operátorů. Po cenové kontrole však budeme umět řešit spory operátorů a televizí. Budeme schopni říci, jaká cena je akceptovatelná a jaká je neakceptovatelná, uvedl nedávno předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.