Hlavní navigace

Koupě části Radiokomunikací T-Mobilem schválena

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 10. 2009

Ve zkráceném zjednodušeném řízení povolil mobilnímu operátorovi T-Mobile koupit část Českých Radiokomunikací Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Společnost získá od ČRa přibližně 100 tisíc hlasových a internetových služeb. T-Mobile díky převzetí maloobchodní části ČRa bude moci nabídnout fixní telekomunikační služby, které firmě dosud přeprodávali jiní operátoři.

Cloud23

K TÉMATU: České Radiokomunikace se zaměří na rozhlasové a televizní vysílání

ČTK připomněla, že České Radiokomunikace se rozhodly dotyčnou část prodat a zaměřit se na své klíčové oblasti podnikání, tedy vysílací služby a telekomunikační služby pro firemní zákazníky. Podle dřívějších informací chtějí firmy transakci dokončit do konce listopadu. T-Mobile vykázal v pololetí tržby 15,9 miliardy korun, což je o dvě procenta méně než ve stejném období loni. I přes pokles se firma ve výši tržeb poprvé dostala před konkurenční Telefóniku O2, která do června vykázala snížení příjmů z mobilního podnikání o 5,5 procenta na 15,6 miliardy Kč.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).