Hlavní navigace

Koupí CME rakouskou komerční televizi ATV plus?

27. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 3. 2006

Německá RTL a bermudská CME jsou vážnými zájemci o vstup do jediné rakouské celoplošné komerční televize ATV plus. Uvedl to deník Financial Times Deutschland s tím, že na prodej je 42 procentní podíl licencované společnosti ATV plus vlastněný Private Equity Funds. Nový majitel by tedy nezískal většinový podíl, ale kontrolní balík, který by ho opravňoval k přímému ovlivňování chodu společnosti.

ebf - tip do článku - debata

Podle analytiků, které citoval Financial Times Deutschland, je pro případného investora důležité získat i další dvaačtyřiceti­procentní podíl v ATV plus, který vlastní německá společnost Tele München Gruppe (TMG) Herberta Kloibera. Právě ten může být důležitou spojkou při vstupu společnosti CME na rakouský televizní trh. Kloiber se totiž 1. února stal členem správní rady CME a obě firmy navázaly úzkou spolupráci.

Analytici předpokládají, že nejprve Kloiberova TMG odkoupí podíl Private Equity Funds v ATV plus a ten pak společně s původním podílem TMG převezme CME. ATV plus zahájila vysílání v roce 2003 jako historicky první komerční celoplošná televize v Rakousku. Do té doby rakouské mediální legislativa neumožňovala udělit vysílací licenci privátní televizi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).