Hlavní navigace

Koupí Microsoft Yahoo po náhradních dílech?

Karel Wolf

Microsoft už Yahoo koupit nechce, tuto překvapivou informaci oznámil ve středu americkým novinářům jeho spoluzakladatel a současný šéf Jerry Yang. Novinářům dále vysvětlil, že je společnost v současné době dalšímu jednání nakloněna, ale Microsoft už akvizici společnosti jako celku vylučuje. Více Yan

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft už Yahoo koupit nechce, tuto překvapivou informaci oznámil ve středu americkým novinářům jeho spoluzakladatel a současný šéf Jerry Yang. Novinářům dále vysvětlil, že je společnost v současné době dalšímu jednání nakloněna, ale Microsoft už akvizici společnosti jako celku vylučuje. Více Yang prozradit odmítl.

Více méně se tak potvrdilo, že Microsoftu ve skutečnosti nejde o získání vlivu nad společností jako celkem, ale jen jakési vyzobávání třešniček na dortu. Pokud k nějakému uzavřenému obchodu s Microsoftem skutečně dojde, bude se pravděpodobně vedle vyhledávacího enginu (nebo některé jeho části) jednat hlavně o podíly Yahoo! v čínské Alibaba Group a Japan Yahoo!, ty jsou totiž pro softwarového giganta pravděpodobně zajímavější než celý zbytek společnosti. (Reuters)