Hlavní navigace

Koupí Yahoo Facebook za miliardu dolarů?

25. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle obvykle velmi dobře informovaného deníku The Wall Street Journal probíhají jednání mezi portálem Yahoo a komunitním portálem Facebook (více informací) o možné koupi této služby. Cena by prý mohla dosáhnout až jedné miliardy dolarů. Pro srovnání současnou jedničku v tomto segmentu – MySpace – koupila společnost News Corp. za 580 milionů dolarů. Zdá se však, že právě Facebook je nyní na té správné vlně zájmu a jeho význam rapidně roste. A i vzhledem k věku Marka Zuckerberga, 22-letého…

Podle obvykle velmi dobře informovaného deníku The Wall Street Journal probíhají jednání mezi portálem Yahoo a komunitním portálem Facebook (více informací) o možné koupi této služby. Cena by prý mohla dosáhnout až jedné miliardy dolarů. Pro srovnání současnou jedničku v tomto segmentu – MySpace – koupila společnost News Corp. za 580 milionů dolarů. Zdá se však, že právě Facebook je nyní na té správné vlně zájmu a jeho význam rapidně roste. A i vzhledem k věku Marka Zuckerberga, 22-letého zakladatele Facebooku, se pohlcení této služby nějakým větším hráčem dá nakonec očekávat. Yahoo je v oblasti sociálních služeb velmi aktivní, nicméně jeho vlajková loď Yahoo 360 rozhodně nemůže konkurovat jiným daleko oblíbenějším službám. Otázkou ovšem je, co by tato akvizice znamenalo pro nedávnou dohodu Facebooku s Microsoftem o prodeji reklamy. (The Wall Street Journal)

Autor článku

Autor je bývalým redaktorem Lupa.cz, nyní pracuje jako konzultant v BCG. Vystudoval ekonomii a právo. Občas bloguje: jilm.cz a často tweetuje: @jilm.