Hlavní navigace

KPMG: Mobilní zařízení začínají konkurovat pevnému připojení k internetu

Redakce

Podle průzkumu The Converged Lifestyle má nyní po celém světě pevnou telefonní linku přes 80 procent zákazníků využívajících telekomunikační služby. Oproti loňskému roku je to pokles o čtyři procentní body. V regionu Evropy, Středního východu a Afriky je podíl pevných připojení 76 procent, tedy pod celosvětovým průměrem. V České republice tuto službu využívá 1,7 milionu zákazníků. Vzhledem k současnému boomu mobilních zařízení tak nad budoucností pevných linek visí otazník.

Podle průzkumu The Converged Lifestyle má nyní po celém světě pevnou telefonní linku přes 80 procent zákazníků využívajících telekomunikační služby. Oproti loňskému roku je to pokles o čtyři procentní body.

V regionu Evropy, Středního východu a Afriky je podíl pevných připojení 76 procent, tedy pod celosvětovým průměrem. V České republice tuto službu využívá 1,7 milionu zákazníků. Vzhledem k současnému boomu mobilních zařízení tak nad budoucností pevných linek visí otazník.

Jako hlavní důvody pro využívání pevné linky uvádějí respondenti nejčastěji připojení na internet (52 procent), její používání „ze zvyku“ (47 procent), pocit větší spolehlivosti (45 procent) a výhodnější cenu za služby (32 procent).

Marcom

„Pokles sice není tak rychlý, jak se očekávalo, ale na uvedených důvodech pro jejich využívání firmy sotva mohou zakládat svou dlouhodobou strategii. Lpění zákazníků na pevných linkách by ale mohly využít k poskytování dalších služeb, které se tak pro ně mohou stát novými zdroji příjmů,“ domnívá se Eva Racková z KPMG Česká republika.

Zdroj: Tisková zpráva KPMG ČR

Našli jste v článku chybu?
7. 3. 2012 2:09

Pevné připojení přeci není jen ADSL a VDSL po metalice. Pevné připojení je i optika a nebo Internet po CaTV.

A třeba kdyby u nás byla možnost optické přípojky, nebo kabelovka, tak bych u Wifi providera nebyl ani vteřinu. Stále beru bezdrátové připojení jen jako nouzovku.

A nic na tom nezmění ani do budoucna LTE sítě. Ty budou dobré pro mobilní připojení. Ale ne pro nomadické. Z důvodu sdílení pásma a řádově větší citlivosti na množství přenesených dat. A tudíž i aplikaci datových limitů.

6. 3. 2012 18:43
Michal Lenc (neregistrovaný)

Je pravda ze kdyz bydlite tam kde neni nejaky wifi poskytovatel, tak je to celkem v pytli. Na druhou stranu mam pocite ze napriklad v Jihoceskem kraji je pokryti pres mistni operatory snad vsude. Takze z meho pohledu je ADSL proste nouzovka a platite tam velke penize za malou rychlost protoze neni jine moznosti. (Neco jako satelit, nebo mobilni pripojeni apod.)