Hlavní navigace

Krajanská televize z USA se registrovala v Česku jako nezávislé sdružení

13. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 2. 2008

Czech-American TV, česko-americká televizní stanice provozovaná krajany ve Spojených státech, se registrovala v České republice jako nezávislé občanské sdružení. Program vysílá v USA prostřednictvím internetu na stránkách www.catvusa.com (pod odkazem „archived broadcast“) a v kabelových rozvodech více než šedesáti měst s výraznou českou menšinou. Zejména pak v Nebrasce, Kansasu, Texasu, Kalifornii, Illinoisu, Wisconsisnu, Michiganu a na Floridě.

Pozemně lze tuto televizi naladit v Chicagu, kde žije na 100 tisíc lidí českého původu. Czech-American TV vysílá všechny pořady v anglickém jazyce a díky tomu je populární nejen mezi Čechoameričany, nýbrž i mezi Američany všeobecně. Jako jediná na světě vizuálně propaguje českou kulturu pouze v angličtině, sdělila mediální zástupkyně stanice Radka Horáčková. Přímo v České republice s touto televizí spolupracuje několik externistů, především z řad studentů. Točí a posílají do vysílání své reportáže. Významně tak přispívají k propagaci české kultury, zdokonalují se ve svém oboru a pomáhají neziskové oblasti, dodal Horáčková.

Content tip EARLY

Hlavním účelem Czech-American TV je propagovat českou a moravskou kulturu v zahraničí. Vysílá také recepty z české kuchyně, a také výukový seriál Česká škola zaměřený na český jazyk. Kromě toho Czech-American TV spolupracuje s řadou českých a moravských měst, ale také se státními agenturami Czech Trade a Czech Invest. Ve svém vysílání diváky odkazuje na internetové stránky hlavních českých televizí.

Registrací občanského sdružení v České republice se Czech-American TV otevírá cesta, jak požádat o vydání licence pro satelitní, kabelové nebo pozemní vysílání v tuzemsku. Sdružení však přímo nesdělilo, zda se bude o tuto licenci ucházet.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).