Hlavní navigace

Krajskou Jihočeskou televizi sleduje na Českobudějovicku 80 tisíc diváků týdně

12. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Vyplývá to z průzkumu agentury Mediaresearch pro tuto regionální televizi. Stanice vysílá od letošního června v multiplexu 3 z vysílače Kleť.

Na 80 tisíc diváků týdne sleduje jen v rámci někdejšího okresu České Budějovice tamní regionální Jihočeskou televizi, která vysílá pozemní cestou v multiplexu 3 z vysílače Kleť a prostřednictvím kabelových rozvodů. Vyplývá to z průzkumu, který si tato stanice nechala vypracovat od společnosti Mediaresearch, realizátora elektronického měření sledovanosti českých televizí.

K TÉMATU: Jihočeská televize začala šířit svůj signál z vysílače Kleť

„Výsledky jsou velmi překvapivé. Zjistili jsme, že 92 procent dotázaných lidí Jihočeskou televizi dobře zná. Sledovanost se v týdenním rozsahu pohybuje okolo 80 000 diváků a to mluvím jenom o okresu České Budějovice,” prohlásil technický manažer stanice Štěpán Kuděj. „Televize vysílá teprve od poloviny června letošního roku. Je to takové zúročení půlroční práce – velice tvrdé práce. Jsem moc ráda, že Jihočechy zajímá, co se v regionu děje a věřím, že nám zachovají svou přízeň,” uvedla ředitelka televize Zuzana Pecková.

ČTĚTE TAKÉ: Jihočeská televize Gimi se přejmenuje a v červnu začne vysílat z multiplexu 3 na Kleti

Jihočeská televize dříve vysílala pod názvem Gimi ve vlastním regionálním multiplexu z vysílače Včelná, který pokrýval pouze České Budějovice a nejbližší okolí. Od poloviny letošního června přešla do multiplexu 3 a využívá jeho vysílač Kleť, který pokrývá celý Jihočeský kraj a má překryv i do dalších regionů. Zároveň začala připravovat každý den půlhodinu premiérového zpravodajství a publicistiky, kterou vysílá každý den od 18 hodin a ji poté reprízuje ve smyčce až do následujícího dne.

Marketing Meeting balicek

NAPSALI JSME: Jindřich Marek odešel ze ZAK TV. Stejně jako Jihočeskou televizi ji povede Josef Bezpalec

„Pro mě i pro všechny mé redaktory to byl skutečně obrovský zlom,” komentuje výsledky sledovanosti Jihočeské televize její šéfredaktorka Petra Taudyová. “Teď máme konečně možnost vyrazit s kamerou do všech koutů kraje a připravit našim divákům bohatší a mnohem zajímavější zpravodajství.“ Zároveň vyzvala diváky, aby televizi posílali vlastní náměty a tipy pro regionální zpravodajství.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).